ABŞ Prezidenti Donald Tramp yaxın iki həftə ərzində Vaşinqtonla Tehran arasında razılaşmanın əldə oluna biləcəyini istisna etməyib.
Bu barədə Ağ Ev lideri Cənubi Karolinadan olan respublikaçı senator Lindsi Qremin dəstəklənməsi ilə bağlı telekonfrans zamanı bildirib.
"Hazırda danışıqlar aparırıq və onlar olduqca əlverişli bir müqavilə bağlamaq istəyirlər, hər şeyi bizə verməyə hazırdırlar. Onlar nüvə silahından imtina etməyə razıdırlar. Düşünürəm ki, biz qalib gəlirik, lakin növbəti iki həftə ərzində qələbə qazanmalıyıq ", - deyə ABŞ məlumat verib.
O əlavə edib ki, bu, tam bir zəfər olacaq, çox tezliklə baş verəcək və neftin qiyməti dərhal aşağı düşəcək.
Qeyd edək ki, bundan əvvəl də Tramp ABŞ və İranın münaqişənin həlli ilə bağlı razılaşma əldə etməyə yaxın olduğuna dair mövqeyini dəfələrlə ifadə edib./oxu.az

U.S. President Donald Trump has not ruled out the possibility of reaching an agreement between Washington and Tehran within the next two weeks.
The White House leader stated this during a teleconference supporting Republican Senator Lindsey Graham from South Carolina.
"We are currently negotiating, and they want to make a very favorable deal, they are ready to give us everything. They agree to give up nuclear weapons. I think we are winning, but we must win within the next two weeks," the U.S. reported.
He added that it would be a complete victory, it will happen very soon, and oil prices will immediately drop.
It should be noted that Trump has previously expressed his position several times that the U.S. and Iran are close to reaching an agreement to resolve the conflict./oxu.az