ABŞ Prezidenti Donald Tramp yaxın iki həftə ərzində Vaşinqtonla Tehran arasında razılaşmanın əldə oluna biləcəyini istisna etməyib.
Bu barədə Ağ Ev lideri Cənubi Karolinadan olan respublikaçı senator Lindsi Qremin dəstəklənməsi ilə bağlı telekonfrans zamanı bildirib.
"Hazırda danışıqlar aparırıq və onlar olduqca əlverişli bir müqavilə bağlamaq istəyirlər, hər şeyi bizə verməyə hazırdırlar. Onlar nüvə silahından imtina etməyə razıdırlar. Düşünürəm ki, biz qalib gəlirik, lakin növbəti iki həftə ərzində qələbə qazanmalıyıq ", - deyə ABŞ məlumat verib.
O əlavə edib ki, bu, tam bir zəfər olacaq, çox tezliklə baş verəcək və neftin qiyməti dərhal aşağı düşəcək.
Qeyd edək ki, bundan əvvəl də Tramp ABŞ və İranın münaqişənin həlli ilə bağlı razılaşma əldə etməyə yaxın olduğuna dair mövqeyini dəfələrlə ifadə edib./oxu.az

Когда состоится соглашение между США и Ираном? -
Президент США Дональд Трамп не исключил, что соглашение между Вашингтоном и Тегераном может быть достигнуто в ближайшие две недели.
Об этом лидер Белого дома заявил во время телеконференции, посвященной поддержке республиканского сенатора из Южной Каролины Линдси Грэма.
"В настоящее время идут переговоры, и они хотят заключить очень выгодное соглашение, готовы отдать нам всё. Они согласны отказаться от ядерного оружия. Я думаю, что мы побеждаем, но в ближайшие две недели нам нужно одержать победу", – сообщили в США.
Он добавил, что это будет полная победа, которая произойдет очень скоро, и цена на нефть сразу упадет.
Отметим, что ранее Трамп неоднократно выражал свою позицию о том, что США и Иран близки к достижению соглашения по урегулированию конфликта./oxu.az