Bakıda isti, rayonlarda yağış –
Milli Hidrometeorologiya Xidmətindən Medianews.az-a verilən məlumata əsasən, ölkə ərazisinin bəzi yerlərində arabir şimşək çaxıb, yağış yağıb. Ayrı-ayrı yerlərdə yağıntılar intensiv xarakterli olub.
Düşən yağıntının miqdarı Qaxda 47, Xaltanda (Quba) 16, Gədəbəydə 12, Naxçıvanda 9, Daşkəsəndə 8, Qusarda 5, Şahbuz, Kişçayda (Şəki) 4, Altıağacda 3, Gəncə, Tovuz, Naftalanda 2, Goranboy, Ağstafa, Şəmkir, Zaqatala, Balakən, Xaçmaz, Şabran, Ordubad, Şahdağda 1 millimetrədək qeydə alınıb.
Havanın maksimal temperaturu Bakıda və Abşeron yarımadasında 26, Naxçıvan MR-də 29, Aran rayonlarında 28, dağlıq rayonlarda isə 17 dərəcəyədək isti qeydə alınıb.

Hot in Baku, rain in the regions –
According to the information provided to Medianews.az by the National Hydrometeorology Service, lightning has occasionally flashed and rain has fallen in some parts of the country. In certain places, the precipitation was intense.
The amount of precipitation recorded was 47 mm in Qakh, 16 mm in Khaltan (Quba), 12 mm in Gadabay, 9 mm in Nakhchivan, 8 mm in Dashkasan, 5 mm in Gusar, 4 mm in Shahbuz and Kishchay (Sheki), 3 mm in Altiagach, 2 mm in Ganja, Tovuz, Naftalan, and up to 1 mm in Goranboy, Agstafa, Shamkir, Zagatala, Balakan, Khachmaz, Shabran, Ordubad, Shahdag.
The maximum air temperature was recorded up to 26°C in Baku and the Absheron Peninsula, 29°C in the Nakhchivan Autonomous Republic, 28°C in the Aran regions, and up to 17°C in the mountainous regions.