Əhəmiyyətli irəliləyiş var, baxmayaraq ki, bu hələ yekun nəticə deyil. Bunu kiçiltmək istəmirəm, amma eyni zamanda qeyd etməliyəm ki, görüləsi hələ müəyyən işlər qalır.
Medianews.az xəbər verir ki, bunu ABŞ dövlət katibi Marko Rubio İranla mümkün razılaşma barədə danışarkən deyib.
"Bəlkə də qarşıdakı bir neçə saat ərzində dünya, ən azı boğazlarla bağlı yaxşı xəbərlər eşidəcək.
Prezident Trampın sonda İranın nüvə ambisiyaları baxımından daha güclü mövqeyə gəlməsinə səbəb olacaq hansısa razılaşmaya gedəcəyi fikri absurddur. Bu, sadəcə baş verməyəcək.
Onlar Hörmüz boğazına sahib deyillər. Bu, beynəlxalq su yoludur. Hazırda etdikləri isə beynəlxalq su yolundan istifadə edən kommersiya gəmilərini məhv etməklə hədələməkdir. Əgər buna adi bir hal kimi yanaşsaq, dünyanın müxtəlif yerlərində təkrarlana biləcək təhlükəli presedent yaratmış olarıq", - o bildirib./axar.az

The world is good within a few hours.
There has been significant progress, although this is not yet the final result. I do not want to diminish this, but at the same time, I must note that there are still certain tasks left to be done.
Medianews.az reports that US Secretary of State Marco Rubio said this while speaking about a possible agreement with Iran.
"Perhaps within the next few hours, the world will hear good news, at least regarding the straits.
The idea that President Trump will ultimately come to a stronger position regarding Iran's nuclear ambitions by making some kind of agreement is absurd. This simply will not happen.
They do not own the Strait of Hormuz. It is an international waterway. What they are currently doing is threatening to destroy commercial ships using the international waterway. If we treat this as a normal situation, we will create a dangerous precedent that could be repeated in various parts of the world," he said./axar.az