Hazırda Ermənistan-Türkiyə sərhədinin açılması üçün dəqiq tarix yoxdur, sonrakı addımlar iki ölkə arasında münasibətlərin normallaşdırılması prosesinin gedişatından asılı olacaq.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə Türkiyə hökumətindən RİA Novosti-yə (Rusiya) bildirilib.
Türkiyə Xarici İşlər Nazirliyinin sözçüsü Öncü Keçelinin sözlərinə görə, Ankara və İrəvan may ayının ortalarında ölkələr arasında birbaşa ticarətin başlanması üçün hazırlıqları başa çatdırıblar.
Qeyd edilib ki, hazırkı mərhələdə sərhədlərin açılma tarixi müəyyən edilməyib və prosesin dinamikası ikitərəfli dialoqun inkişafından asılı olacaq.
Həmçinin Ankara konstruktiv danışıqların davam etdirilməsini gözləyir: “Bu, Cənubi Qafqazda sabitliyin möhkəmləndirilməsinə və mehriban qonşuluq münasibətlərinin inkişafına töhfə verəcək”.(redaktoraz)

Are the borders with Armenia opening?
Currently, there is no exact date for the opening of the Armenia-Turkey border; subsequent steps will depend on the progress of the normalization process of relations between the two countries.
Medianews.az reports that this was stated to RIA Novosti (Russia) by the Turkish government.
According to Öncü Keçeli, spokesperson for the Turkish Ministry of Foreign Affairs, Ankara and Yerevan have completed preparations for the start of direct trade between the countries in mid-May.
It was noted that at the current stage, the date for the opening of the borders has not been determined, and the dynamics of the process will depend on the development of bilateral dialogue.
Ankara also expects the continuation of constructive negotiations: “This will contribute to strengthening stability in the South Caucasus and the development of friendly neighborhood relations.” (redaktoraz)