Moskva vilayətinin hərbçilər yaşayan rayonunda partlayış – VİDEO -
Moskva vilayətinin hərbçilər yaşayan rayonunda partlayış – VİDEO - Apreldə orada general öldürülmüşdü
Moskva vilayətinin Balaşixa şəhərində BMW markalı avtomobil partlayıb, sürücü həlak olub.
Medianews.az bildirir ki, bu barədə Rusiya İstintaq Komitəsi məlumat yayıb.
Məlumata görə, partlayış səhər saat 5:30 radələrində Aviatorlar mikrorayonunda, Koldunov küçəsində baş verib. İstintaq Komitəsinin açıqlamasına görə, avtomobil hərəkətdə olarkən partlayıcı qurğu işə salınıb.
Sürücü çoxsaylı xəsarətlər alıb və hadisə yerində ölüb.
İstintaq Komitəsi cinayət işinə başlayıb. İşin hansı maddə ilə araşdırıldığı hələ bilinmir.
Rusiyanın güc strukturlarına yaxınlığı ilə tanınan “Mash” teleqram kanalı yazır ki, partlayış sürücü avtomobilə əyləşdiyi anda baş verib.
2025-ci ilin aprelində də Aviatorlar mikrorayonunda avtomobil partladılmışdı. Həmin hadisə nəticəsində Rusiya Silahlı Qüvvələri Baş Qərargahının Baş Əməliyyat İdarəsi rəisinin müavini, general Yaroslav Moskalik həlak olmuşdu. Yerli sakinlər həmin ərazidə çoxlu hərbçinin yaşadığını bildirirdilər.
Partlayışdan bir gün sonra Rusiya Federal Təhlükəsizlik Xidməti (FSB) terror aktının icraçısı kimi İqnat Kuzin adlı şəxsin saxlandığını açıqlamış, onu “Ukrayna xüsusi xidmət orqanlarının agenti” adlandırmışdı. Məlumata görə, Kuzinin Ukraynada yaşayış icazəsi var. FSB-nin versiyasına əsasən, bombanı avtomobilə məhz Kuzin yerləşdirib. 2025-ci ilin noyabrında o, ömürlük həbs cəzasına məhkum edilib.

A BMW car exploded in the city of Balashikha, Moscow region, and the driver was killed.
According to the information, the explosion occurred at around 5:30 AM in the Aviators neighborhood, on Koldunov Street. According to the Investigative Committee’s statement, the explosive device was activated while the car was in motion.
The driver sustained multiple injuries and died at the scene.
The Investigative Committee has initiated a criminal case. It is not yet known under which article the case is being investigated.
The "Mash" Telegram channel, known for its close ties to Russian security agencies, writes that the explosion occurred the moment the driver got into the car.
In April 2025, a car also exploded in the Aviators neighborhood. As a result of that incident, Yaroslav Moskalik, deputy chief of the Main Operations Directorate of the Russian Armed Forces General Staff, was killed. Local residents reported that many military personnel lived in that area.
One day after the explosion, the Russian Federal Security Service (FSB) announced the detention of a person named Ignat Kuzin as the perpetrator of the terrorist act, calling him an "agent of Ukrainian special services." According to information, Kuzin has a residence permit in Ukraine. According to the FSB version, Kuzin was the one who placed the bomb in the car. In November 2025, he was sentenced to life imprisonment.