Moskva vilayətinin hərbçilər yaşayan rayonunda partlayış – VİDEO -
Moskva vilayətinin hərbçilər yaşayan rayonunda partlayış – VİDEO - Apreldə orada general öldürülmüşdü
Moskva vilayətinin Balaşixa şəhərində BMW markalı avtomobil partlayıb, sürücü həlak olub.
Medianews.az bildirir ki, bu barədə Rusiya İstintaq Komitəsi məlumat yayıb.
Məlumata görə, partlayış səhər saat 5:30 radələrində Aviatorlar mikrorayonunda, Koldunov küçəsində baş verib. İstintaq Komitəsinin açıqlamasına görə, avtomobil hərəkətdə olarkən partlayıcı qurğu işə salınıb.
Sürücü çoxsaylı xəsarətlər alıb və hadisə yerində ölüb.
İstintaq Komitəsi cinayət işinə başlayıb. İşin hansı maddə ilə araşdırıldığı hələ bilinmir.
Rusiyanın güc strukturlarına yaxınlığı ilə tanınan “Mash” teleqram kanalı yazır ki, partlayış sürücü avtomobilə əyləşdiyi anda baş verib.
2025-ci ilin aprelində də Aviatorlar mikrorayonunda avtomobil partladılmışdı. Həmin hadisə nəticəsində Rusiya Silahlı Qüvvələri Baş Qərargahının Baş Əməliyyat İdarəsi rəisinin müavini, general Yaroslav Moskalik həlak olmuşdu. Yerli sakinlər həmin ərazidə çoxlu hərbçinin yaşadığını bildirirdilər.
Partlayışdan bir gün sonra Rusiya Federal Təhlükəsizlik Xidməti (FSB) terror aktının icraçısı kimi İqnat Kuzin adlı şəxsin saxlandığını açıqlamış, onu “Ukrayna xüsusi xidmət orqanlarının agenti” adlandırmışdı. Məlumata görə, Kuzinin Ukraynada yaşayış icazəsi var. FSB-nin versiyasına əsasən, bombanı avtomobilə məhz Kuzin yerləşdirib. 2025-ci ilin noyabrında o, ömürlük həbs cəzasına məhkum edilib.

В микрорайоне, где живут военнослужащие Московской области, произошёл взрыв – ВИДЕО -
В микрорайоне, где живут военнослужащие Московской области, произошёл взрыв – ВИДЕО - В апреле там таким же способом был убит генерал.
В городе Балашиха Московской области взорвался автомобиль марки BMW, водитель погиб.
Medianews.az сообщает, что об этом информировал Следственный комитет России.
По данным, взрыв произошел около 5:30 утра в микрорайоне Авиаторы, на улице Колдунов. По заявлению Следственного комитета, взрывное устройство сработало во время движения автомобиля.
Водитель получил многочисленные травмы и погиб на месте.
Следственный комитет возбудил уголовное дело. Пока не известно, по какой статье ведется расследование.
Телеграм-канал «Mash», известный своей близостью к силовым структурам России, пишет, что взрыв произошел в момент, когда водитель садился в автомобиль.
В апреле 2025 года также в микрорайоне Авиаторы был взорван автомобиль. В результате того инцидента погиб заместитель начальника Главного оперативного управления Генерального штаба Вооружённых сил России, генерал Ярослав Москалик. Местные жители сообщали, что в том районе проживает много военнослужащих.
Через день после взрыва Федеральная служба безопасности России (ФСБ) заявила о задержании исполнителя теракта – человека по имени Игнат Кузин, которого назвали «агентом спецслужб Украины». По информации, у Кузина есть вид на жительство в Украине. По версии ФСБ, именно Кузин заложил бомбу в автомобиль. В ноябре 2025 года он был приговорён к пожизненному заключению.