Tim Kukdan "Apple" pərəstişkarlarna
"Apple" şirkətinin baş icraçı direktoru Tim Kuk WWDC 2026 tədbirinin yekununda emosional nitq söyləyib.
Medianews.az xəbər verir ki, bu çıxış onun şirkət rəhbəri kimi son rəsmi müraciəti olub.
Kuk tədbirə yekun vurarkən bu cür konfransların onun CEO kimi fəaliyyətində ən önəmli anlardan biri olduğunu bildirib. Onun sözlərinə görə, tərtibatçılara yeni alətlərin təqdim edilməsi və onların bu texnologiyalardan istifadə edərək yeni məhsullar, təhsil imkanları və fərqli təcrübələr yaratmasını izləmək ona insan təxəyyülünün sonsuz olduğunu daim xatırladıb.
"Apple"da işlədiyim dövrdə ən yaddaqalan anlardan biri məhz bu cür tədbirlər olub, biz sizə güclü yeni alətlər təqdim edirdik. Sizin bunlarla yaratdıqlarınız mənə daim göstərir ki, təxəyyülün sərhədi yoxdur", deyə Tim Kuk bildirib.
O, "Apple"ın hər zaman əsas prioritetinin insanların ehtiyaclarına cavab verən məhsullar hazırlamaq olduğunu vurğulayıb və şirkətin ən yaxşı nailiyyətlərinin hələ qarşıda olduğuna inandığını qeyd edib. Çıxışının sonunda Kuk auditoriyaya təşəkkür edərək "Apple"a rəhbərlik etməyin onun üçün böyük şərəf olduğunu deyib.
Tim Kuk 2011-ci ildə Stiv Cobsun yerinə keçərək "Apple"a rəhbərlik edib. Sentyabr ayında isə onun yerini aparat mühəndisliyi üzrə baş vitse-prezident Con Ternus tutacaq və o, yeni nəsil iPhone təqdimatı dövründə şirkətə rəhbərlik edəcək.//Qaynarinfo

Tim Cook to "Apple" fans
As Cook wrapped up the event, he stated that these kinds of conferences were among the most important moments of his career as CEO. According to him, presenting new tools to developers and watching them use these technologies to create new products, educational opportunities, and different experiences constantly reminded him of the limitless nature of human imagination.
"One of the most memorable moments during my time at Apple has been these kinds of events where we present you with powerful new tools. What you create with them constantly shows me that imagination has no boundaries," Tim Cook said.
He emphasized that Apple's primary priority has always been to develop products that meet people's needs and mentioned his belief that the company's best achievements are still ahead. At the end of his speech, Cook thanked the audience and said that leading Apple has been a great honor for him.
Tim Cook took over Apple's leadership in 2011, succeeding Steve Jobs. In September, his position will be taken by John Ternus, Senior Vice President of Hardware Engineering, who will lead the company during the launch period of the next-generation iPhone.//Qaynarinfo