İyunun 5-nə keçən gecə baş vermiş gəmi hadisəsindən sonra Azərbaycan vətəndaşı, 1969-cu il təvəllüdlü Qismət Nadir oğlu Əliyevdən hələ də xəbər yoxdur.
"Xəzər" TV xəbər verir ki, İsmayıllı rayonunun Diyallı kənd sakini olan Qismət Əliyev Türkiyədən Rusiyaya doğru hərəkət edən, "Cunda" şirkətinə məxsus "Zirkon" yük gəmisində baş mexanik vəzifəsində çalışıb.
Hadisədən sonra ailəyə gəminin vurulduğu barədə məlumat verilib. Bildirilib ki, axtarış-xilasetmə işlərinə xüsusi heyət cəlb olunsa da, artıq bir neçə gündür ailə üzvləri onun taleyi ilə bağlı dəqiq məlumat ala bilmirlər.
Qismət Əliyevin yaxınları ondan gələcək hər hansı xəbəri böyük narahatlıqla gözlədiklərini bildiriblər.

После происшествия с кораблем, произошедшего в ночь на 5 июня, до сих пор нет известий об азербайджанском гражданине, родившемся в 1969 году, Кисмете Надир оглы Алиеве.
Как сообщает телеканал "Хазар", Кисмет Алиев, проживающий в селе Дияллы Исмаиллинского района, работал старшим механиком на грузовом судне "Зиркон", принадлежащем компании "Джунда", которое направлялось из Турции в Россию.
После происшествия семье сообщили, что судно было поражено. Сообщается, что к поисково-спасательным работам была привлечена специальная команда, однако уже несколько дней члены семьи не могут получить точной информации о его судьбе.