"Gecə 3-də oxumağa gedərəm, hamısı "ev qızı, gəlini" olub"
Milli.Az xəbər verir ki, sənətçi gecə saatlarında məclislərə qatılmağın onun üçün problem olmadığını bildirib. Günel Ələkbərova deyib ki, gecə saat 3-də belə oxumağa dəvət olunsa, bundan imtina etməz:
"Gecə 3-də oxumağa gedib pulumu qazanaram, niyə də yox? Hamısı ev qızı, ev gəlini olub. Makiyajım yerindədirsə, gedərəm. Elə məclislər olur ki, gecə saatlarında keçirilir. Qadın gecə 3-də kişilərin olduğu məclisdə oxuya bilər, orada xanımlar da olur".
Müğənni əlavə edib ki, bir çox sənətçi səhərə qədər kabinetlərdə çıxış edir və bunun qeyri-adi tərəfi yoxdur. Onun sözlərinə görə, belə məclislərə bəzən idman geyimində, kepka taxaraq da gedərəm:
"Müğənnilərin çoxu səhərə qədər kabinet məclislərində olur. Mən də sport geyimdə, kepka taxıb gedərəm, oxuyaram və pulumu qazanaram".
Günül Ələkbərovanın bu fikirləri sosial şəbəkələrdə birmənalı qarşılanmayıb və geniş müzakirələrə səbəb olub.

"I would go to read at 3 at night, they were all 'house girls, brides'"
According to Milli.Az, the artist stated that attending gatherings late at night is not a problem for her. Gunel Alekberova said that even if invited to sing at 3 a.m., she would not refuse:
"I can go sing at 3 a.m. and earn my money, why not? They were all house girls, house daughters-in-law. If my makeup is intact, I will go. There are gatherings that take place late at night. A woman can sing at a gathering with men at 3 a.m., there are women there too."
The singer added that many artists perform in private rooms until morning and there is nothing unusual about it. According to her, she sometimes goes to such gatherings wearing sportswear and a cap:
"Many singers are at cabinet gatherings until morning. I also go wearing sportswear and a cap, sing, and earn my money."
Gunel Alekberova's remarks were not received unequivocally on social networks and sparked widespread discussions.