Unun topdansatış qiymətləri AÇIQLANDI
Ölkə üzrə fəaliyyət göstərən un istehsalçıları və topdansatış məntəqələrində 50 kiloqramlıq un kisəsinin satış qiymətləri açıqlanıb.
Medianews.az Antiinhisar və İstehlak Bazarına Nəzarət Dövlət Agentliyinə istinadən xəbər verir ki, siyahıya Bakı, Abşeron, Sumqayıt, Gəncə, Şabran, Xaçmaz, Salyan, Tovuz, Ağsu, Göygöl, Şəmkir və digər bölgələrdə fəaliyyət göstərən ümumilikdə 28-dən çox sahibkarlıq subyekti daxildir.
Məlumata görə, 50 kiloqramlıq un kisəsinin topdansatış qiymətləri əsasən 26,10 manat - 28,60 manat aralığında dəyişir. Ən aşağı qiymət Şabran rayonunda fəaliyyət göstərən "Dəvəçi-Taxıl" MMC-də (26.1 manat), ən yüksək qiymət isə Gəncə şəhərində yerləşən "Azeri-Arapoğlu U.S. və T. LTD" BM-də (28.6 manat) qeydə alınıb.

Wholesale prices of flour ANNOUNCED
The sale prices of 50-kilogram flour bags at flour producers and wholesale points operating across the country have been announced.
Medianews.az reporting, citing the State Agency for Antimonopoly and Consumer Market Control, states that the list includes a total of more than 28 business entities operating in Baku, Absheron, Sumgait, Ganja, Shabran, Khachmaz, Salyan, Tovuz, Aghsu, Goygol, Shamkir, and other regions.
According to the information, the wholesale prices of 50-kilogram flour bags generally range between 26.10 manat and 28.60 manat. The lowest price was recorded at "Dəvəçi-Taxıl" LLC operating in the Shabran district (26.1 manat), and the highest price was noted at "Azeri-Arapoğlu U.S. və T. LTD" BM located in the city of Ganja (28.6 manat).