Unun topdansatış qiymətləri AÇIQLANDI
Ölkə üzrə fəaliyyət göstərən un istehsalçıları və topdansatış məntəqələrində 50 kiloqramlıq un kisəsinin satış qiymətləri açıqlanıb.
Medianews.az Antiinhisar və İstehlak Bazarına Nəzarət Dövlət Agentliyinə istinadən xəbər verir ki, siyahıya Bakı, Abşeron, Sumqayıt, Gəncə, Şabran, Xaçmaz, Salyan, Tovuz, Ağsu, Göygöl, Şəmkir və digər bölgələrdə fəaliyyət göstərən ümumilikdə 28-dən çox sahibkarlıq subyekti daxildir.
Məlumata görə, 50 kiloqramlıq un kisəsinin topdansatış qiymətləri əsasən 26,10 manat - 28,60 manat aralığında dəyişir. Ən aşağı qiymət Şabran rayonunda fəaliyyət göstərən "Dəvəçi-Taxıl" MMC-də (26.1 manat), ən yüksək qiymət isə Gəncə şəhərində yerləşən "Azeri-Arapoğlu U.S. və T. LTD" BM-də (28.6 manat) qeydə alınıb.

В стране объявлены розничные цены на 50-килограммовые мешки муки у производителей и оптовых торговых точек.
Medianews.az, ссылаясь на Государственное агентство по противодействию монополиям и контролю за потребительским рынком, сообщает, что в список включено более 28 хозяйствующих субъектов, действующих в Баку, Абшероне, Сумгаите, Гяндже, Шабране, Хачмазе, Саляне, Товузе, Агсу, Гёйгёле, Шемкире и других регионах.
Согласно информации, оптовые цены на 50-килограммовые мешки муки в основном варьируются в пределах от 26,10 манатов до 28,60 манатов. Самая низкая цена зафиксирована у ООО "Девечи-Хахыл" в районе Шабран (26,1 манатов), а самая высокая — у ООО "Азери-Арапоглу У.С. и Т." в городе Гянджа (28,6 манатов).