Acun Ilıcalının diqqətdən qaçırdığı detal ona problem yarada bilər
Televiziya aparıcısı və prodüser Acun Ilıcalının sosial şəbəkədə paylaşdığı video müzakirələrə səbəb olub. Paylaşımda onun qızı Leyla Ilıcalının idarə etdiyi avtomobildə görünən işıq siqnalı sistemi, "səlahiyyətsiz sayrışan işıq istifadəsi" mövzusunu yenidən gündəmə gətirib.
Milli.Az xəbər verir ki, Acun Ilıcalının Instagram hesabında paylaşdığı videoda, qızı Leyla Ilıcalının sükan arxasında olduğu avtomobilin ön şüşəsində icazəsiz çakar qurğusu diqqət çəkib.
Qeyd olunub ki, Avtomobil Yolları Hərəkəti haqqında Qanuna əsasən, səlahiyyətsiz işıq istifadəsinə görə 138 min 172 lirə məbləğində inzibati cərimə tətbiq edilir.
Bundan əlavə, icazəsiz işıq istifadə edildiyi halda sürücünün sürücülük vəsiqəsi 30 gün müddətinə alınır, avtomobil isə 30 günlüyə kənarlaşdırılır.
Sözügedən videoda Acun Ilıcalının üç qızı ilə söhbət etdiyi, 21 yaşlı Leyla Ilıcalının isə avtomobili idarə etdiyi görünür. Rəsmi xidmət avtomobillərinə məxsus olan bu cür işıq siqnallarının, heç bir ictimai vəzifəsi olmayan şəxslər tərəfindən istifadəsi narazılıq yaradıb.

The television host and producer Acun Ilıcalı's video shared on social media has caused discussions. The light signaling system seen in the car driven by his daughter Leyla Ilıcalı in the post has brought the issue of “unauthorized flashing light use” back to the agenda.
Milli.Az reports that in the video shared on Acun Ilıcalı's Instagram account, the unauthorized flashing system on the front windshield of the car driven by his daughter Leyla Ilıcalı attracted attention.
It was noted that according to the Law on Road Traffic, an administrative fine of 138,172 lira is imposed for unauthorized use of lights.
Furthermore, if unauthorized lights are used, the driver's license of the driver is confiscated for 30 days, and the car is impounded for 30 days.
In the aforementioned video, Acun Ilıcalı is seen conversing with his three daughters, and 21-year-old Leyla Ilıcalı is seen driving the car. The use of these types of light signals, which belong to official service vehicles, by individuals who hold no public duty has caused dissatisfaction.