Bakıda müvəqqəti xüsusi hərəkət zolaqları təşkil ediləcək -
Mayın 17-22-də Bakıda keçiriləcək Ümumdünya Şəhərsalma Forumunun 13-cü sessiyası (WUF13) çərçivəsində Bakının bir sıra küçə və prospektlərində müvəqqəti xüsusi hərəkət zolaqları təşkil ediləcək.
Məlumata görə, müvəqqəti xüsusi hərəkət zolaqları Heydər Əliyev prospekti - Aerport şosesi, Abbasqulu ağa Bakıxanov, Mehdi Abbasov, Mikayıl Əliyev, Yusif Səfərov, Mikayıl Müşfiq küçələrində yaradılacaq.
Bu zolaqlar müvafiq yol nişanı quraşdırıldıqdan sonra qüvvədə olacaq. Yəni nişan olmadığı müddətdə bütün nəqliyyat vasitələri zolaqdan istifadə edə bilər.

Temporary special traffic lanes will be organized on several streets and avenues of Baku within the framework of the 13th session of the World Urban Forum (WUF13), which will be held in Baku from May 17-22.
Medianews.az reports that the Azerbaijan Surface Transport Agency (AYNA) has released this information.
According to the information, temporary special traffic lanes will be created on Heydar Aliyev Avenue - Airport Highway, Abbasgulu aga Bakikhanov, Mehdi Abbasov, Mikayil Aliyev, Yusif Safarov, and Mikayil Mushfiq streets.
These lanes will be effective after the installation of the corresponding road signs. That is, in the absence of the signs, all vehicles can use the lane.