Bakıda müvəqqəti xüsusi hərəkət zolaqları təşkil ediləcək -
Mayın 17-22-də Bakıda keçiriləcək Ümumdünya Şəhərsalma Forumunun 13-cü sessiyası (WUF13) çərçivəsində Bakının bir sıra küçə və prospektlərində müvəqqəti xüsusi hərəkət zolaqları təşkil ediləcək.
Məlumata görə, müvəqqəti xüsusi hərəkət zolaqları Heydər Əliyev prospekti - Aerport şosesi, Abbasqulu ağa Bakıxanov, Mehdi Abbasov, Mikayıl Əliyev, Yusif Səfərov, Mikayıl Müşfiq küçələrində yaradılacaq.
Bu zolaqlar müvafiq yol nişanı quraşdırıldıqdan sonra qüvvədə olacaq. Yəni nişan olmadığı müddətdə bütün nəqliyyat vasitələri zolaqdan istifadə edə bilər.

С 17 по 22 мая в Баку в рамках 13-й сессии Всемирного форума по городскому развитию (WUF13) будут организованы временные специальные полосы движения на ряде улиц и проспектов города.
Medianews.az сообщает, что об этом проинформировало Агентство по надземному транспорту Азербайджана (AYNA).
Согласно информации, временные специальные полосы движения будут созданы на проспекте Гейдара Алиева - шоссе Аэропорт, улицах Аббасгулу ага Бакиханов, Мехди Аббасов, Микаил Алиев, Юсиф Сафаров, Микаил Мушфик.
Эти полосы вступят в силу после установки соответствующих дорожных знаков. То есть, до появления знаков все транспортные средства смогут использовать эти полосы.