Bakının bəzi təhsil müəssisələrində dərslər distant olacaq -
Birləşmiş Millətlər Təşkilatının Ümumdünya Şəhərsalma Forumunun On Üçüncü sessiyasının (WUF13) keçirildiyi dövrdə (17-22 may) Bakı şəhərində bəzi təhsil müəssisələri distant formada fəaliyyət göstərəcək.
Medianews.az xəbər verir ki, bununla bağlı elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev əmr imzalayıb.
Əmrə əsasən, sözügedən dövrdə Bakı şəhərində fəaliyyət göstərən təhsil müəssisələrində (məktəbəqədər və internat tipli ümumi təhsil müəssisələri istisna olmaqla) tədris və təlim-tərbiyə prosesinin təşkilində bəzi dəyişikliklər ediləcək.
Belə ki, ümumi təhsil müəssisələrinin məktəbəhazırlıq qrupları və ibtidai sinifləri üzrə mayın 18-dən 22-dək tətil (1-5 may tarixləri əvəzinə) müəyyən ediləcək.
Bundan başqa, Pirallahı, Qaradağ, Suraxanı, Sabunçu və Nizami rayonları istisna olmaqla, Bakı şəhərinin digər rayonlarında fəaliyyət göstərən ümumi təhsil müəssisələrinin V-XI siniflərində dərslər mayın 18-dən 22-dək distant (məsafədən) formada keçiriləcək.
Eyni zamanda Bakı şəhərində yerləşən peşə, orta ixtisas və ali təhsil müəssisələrində də tədrisin mayın 18-dən 22-dək distant (məsafədən) formada təşkili əmrdə qeyd olunur.

В период проведения Тринадцатой сессии Всемирного городского форума Организации Объединённых Наций (WUF13) (17-22 мая) некоторые образовательные учреждения города Баку будут функционировать в дистанционном формате.
Medianews.az сообщает, что в связи с этим министр науки и образования Эмин Эмруллаев подписал приказ.
Согласно приказу, в указанный период в образовательных учреждениях города Баку (за исключением дошкольных и интернатных общеобразовательных учреждений) будут внесены некоторые изменения в организацию учебного и воспитательного процесса.
В частности, для дошкольных групп и начальных классов общеобразовательных учреждений с 18 по 22 мая будет установлен отпуск (вместо периода с 1 по 5 мая).
Кроме того, за исключением районов Пираллахи, Карадаг, Сураханы, Сабунчу и Низами, в остальных районах города Баку занятия для учеников 5-11 классов общеобразовательных учреждений будут проходить с 18 по 22 мая в дистанционной (удалённой) форме.
Одновременно в приказе отмечается, что обучение в профессиональных, средних специальных и высших учебных заведениях, расположенных в городе Баку, также будет организовано в дистанционной (удалённой) форме с 18 по 22 мая.