Bernardu Silva Premyer Liqa tarixinə
"Mançester Siti"nin ulduz yarımmüdafiəçisi Bernardu Silva İngiltərə Premyer Liqasının tarixinə adını qızıl hərflərlə yazdırıb.
Medianews.az Oxu.Az-a istinadən xəbər verir ki, o, turnirdə ən çox oyun keçirən portuqaliyalı futbolçu ünvanına sahib çıxıb.
Təcrübəli 31 yaşlı oyunçu bu tarixi nailiyyətə çempionatın 32-ci turu çərçivəsində baş tutan "Çelsi" ilə qarşılaşmada imza atıb. Bu, onun Premyer Liqada meydana çıxdığı 297-ci matç kimi qeydə alınıb.
Məhz bu göstərici ilə Bernardo karyerası ərzində "Fulhem", "Vest Hem" və "Arsenal" formalarını geyinmiş keçmiş futbolçu Luis Boa Morteni (296 oyun) taxtından edib. Tarixi siyahının ilk üçlüyünü isə hesabında 236 oyun olan Kriştianu Ronaldu tamamlayır.

Звёздный полузащитник "Манчестер Сити" Бернарду Силва вписал своё имя золотыми буквами в историю Английской Премьер-Лиги.
Medianews.az, ссылаясь на Oxu.Az, сообщает, что он стал португальским футболистом с наибольшим количеством проведённых матчей в турнире.
Опытный 31-летний игрок достиг этого исторического результата в рамках 32-го тура чемпионата в матче против "Челси". Этот матч стал для него 297-м в Премьер-Лиге.
Именно с этим показателем Бернардо сместил с пьедестала экс-футболиста Луиса Боа Мортену (296 матчей), который ранее выступал за "Фулхэм", "Вест Хэм" и "Арсенал". Тройку лидеров исторического списка замыкает Криштиану Роналду с 236 матчами.