Bu şəxslərə ödənilən məbləğin yuxarı həddi artırılıb
Kənd təsərrüfatı məhsullarının istehsalı ilə bağlı mövsümi işlərə cəlb edilən fiziki şəxs üçün nağd qaydada ödənilən məbləğin yuxarı həddi artırılıb.
Medianews.az Musavat.com-a istinadla xəbər verir ki, bununla bağlı iqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov müvafiq qərar imzalayıb.
Belə ki, bilavasitə kənd təsərrüfatı məhsullarının istehsalı ilə bağlı mülki hüquqi xarakterli müqavilələr əsasında mövsümi işlərə cəlb edilən fiziki şəxslər üzrə gündəlik hər bir belə fiziki şəxs üçün nağd qaydada ödənilə bilən məbləğin yuxarı həddi 30 manat məbləğində müəyyən edilib.

Повышен максимальный размер наличной выплаты физическому лицу, привлеченному к сезонным работам по производству сельскохозяйственной продукции.
По информации Medianews.az со ссылкой на Musavat.com, по этому поводу министр экономики Микаил Джаббаров подписал соответствующее решение.
Так, максимальный размер наличной выплаты за каждый день физическому лицу, привлеченному на сезонные работы на основании гражданско-правовых договоров, непосредственно связанных с производством сельскохозяйственной продукции, установлен в размере 30 манатов.