Bu şəxslərə ödənilən məbləğin yuxarı həddi artırılıb
Kənd təsərrüfatı məhsullarının istehsalı ilə bağlı mövsümi işlərə cəlb edilən fiziki şəxs üçün nağd qaydada ödənilən məbləğin yuxarı həddi artırılıb.
Medianews.az Musavat.com-a istinadla xəbər verir ki, bununla bağlı iqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov müvafiq qərar imzalayıb.
Belə ki, bilavasitə kənd təsərrüfatı məhsullarının istehsalı ilə bağlı mülki hüquqi xarakterli müqavilələr əsasında mövsümi işlərə cəlb edilən fiziki şəxslər üzrə gündəlik hər bir belə fiziki şəxs üçün nağd qaydada ödənilə bilən məbləğin yuxarı həddi 30 manat məbləğində müəyyən edilib.

The upper limit of the amount paid to these individuals has been increased.
The upper limit of the amount paid in cash to an individual involved in seasonal work related to the production of agricultural products has been increased.
Medianews.az reports, citing Musavat.com, that the Minister of Economy Mikayil Jabbarov has signed a relevant decision on this matter.
Thus, the upper limit of the amount that can be paid in cash daily to each individual engaged in seasonal work based on civil law contracts directly related to the production of agricultural products has been set at 30 manats.