İstanbulda güclü külək nəticəsində aşan ağacın altında qalaraq ağır xəsarət alan və aylardır reanimasiyada müalicə olunan gənc aktyor İbrahim Yıldız vəfat edib.
Medianews.az qafqazinfo-ya istinadən xəbər verir ki, 27 yaşlı aktyor Marmara Universiteti Pendik Təlim və Araşdırma Xəstəxanasında altı ay davam edən müalicəyə baxmayaraq, həyatını itirib.
Hadisə bir müddət əvvəl İstanbulun Kartal rayonunda baş vermişdi. Güclü külək səbəbindən aşan ağacın altında qalan aktyor ağır yaralanmış və xəstəxanaya yerləşdirilmişdi. Həkimlərin səylərinə baxmayaraq, onun həyatını xilas etmək mümkün olmayıb.
Yıldızın ölüm xəbərini həmkarı Caner Topçu sosial media hesabında açıqlayıb.
Qeyd edək ki, bir müddət əvvəl aktyorun bacısı Ela Altınay qardaşının qana ehtiyacı olduğunu bildirmiş və ictimaiyyətə müraciət etmişdi. Qan qısa müddətdə təmin olunmuşdu. Daha sonra onun yenidən əməliyyat olunacağı açıqlanmışdı.
26 may 1998-ci ildə anadan olan İbrahim Yıldız incəsənətə marağı ilə seçilib. Təsviri incəsənət və interyer memarlığı üzrə təhsil alan aktyor ilk dəfə 2015-ci ildə kamera qarşısına keçib. O, "Muhteşem Yüzyıl Kösem" serialında "Lagari Hasan Çelebi" obrazı ilə geniş tamaşaçı auditoriyasının diqqətini cəlb etmişdi.

The actor of "Magnificent Century Kösem" DIED -
The young actor İbrahim Yıldız, who was severely injured after being trapped under a fallen tree due to strong winds in Istanbul and has been treated in intensive care for months, has passed away.
Medianews.az reports, citing qafqazinfo, that the 27-year-old actor lost his life despite six months of treatment at Marmara University Pendik Training and Research Hospital.
The incident occurred some time ago in the Kartal district of Istanbul. The actor was seriously injured after being trapped under a tree that fell due to strong winds and was hospitalized. Despite doctors' efforts, it was not possible to save his life.
His colleague Caner Topçu announced the news of Yıldız’s death on social media.
It should be noted that some time ago, the actor's sister Ela Altınay had informed the public that her brother needed blood and appealed to the community. Blood was provided in a short period of time. Later, it was announced that he would undergo surgery again.
Born on May 26, 1998, İbrahim Yıldız was chosen for his interest in the arts. The actor, who studied fine arts and interior architecture, appeared in front of the camera for the first time in 2015. He attracted the attention of a wide audience with his role as "Lagari Hasan Çelebi" in the TV series "Muhteşem Yüzyıl Kösem".