İstanbulda güclü külək nəticəsində aşan ağacın altında qalaraq ağır xəsarət alan və aylardır reanimasiyada müalicə olunan gənc aktyor İbrahim Yıldız vəfat edib.
Medianews.az qafqazinfo-ya istinadən xəbər verir ki, 27 yaşlı aktyor Marmara Universiteti Pendik Təlim və Araşdırma Xəstəxanasında altı ay davam edən müalicəyə baxmayaraq, həyatını itirib.
Hadisə bir müddət əvvəl İstanbulun Kartal rayonunda baş vermişdi. Güclü külək səbəbindən aşan ağacın altında qalan aktyor ağır yaralanmış və xəstəxanaya yerləşdirilmişdi. Həkimlərin səylərinə baxmayaraq, onun həyatını xilas etmək mümkün olmayıb.
Yıldızın ölüm xəbərini həmkarı Caner Topçu sosial media hesabında açıqlayıb.
Qeyd edək ki, bir müddət əvvəl aktyorun bacısı Ela Altınay qardaşının qana ehtiyacı olduğunu bildirmiş və ictimaiyyətə müraciət etmişdi. Qan qısa müddətdə təmin olunmuşdu. Daha sonra onun yenidən əməliyyat olunacağı açıqlanmışdı.
26 may 1998-ci ildə anadan olan İbrahim Yıldız incəsənətə marağı ilə seçilib. Təsviri incəsənət və interyer memarlığı üzrə təhsil alan aktyor ilk dəfə 2015-ci ildə kamera qarşısına keçib. O, "Muhteşem Yüzyıl Kösem" serialında "Lagari Hasan Çelebi" obrazı ilə geniş tamaşaçı auditoriyasının diqqətini cəlb etmişdi.

В Стамбуле молодой актер Ибрагим Йылдыз, который получил серьезные травмы, оказавшись под упавшим из-за сильного ветра деревом, и который в течение нескольких месяцев находился на лечении в реанимации, скончался.
Medianews.az со ссылкой на qafqazinfo сообщает, что 27-летний актер, несмотря на шесть месяцев лечения в Университетской больнице Мармара Пендик, скончался.
Инцидент произошел некоторое время назад в районе Картал Стамбула. Из-за сильного ветра упавшее дерево травмировало актера, который был госпитализирован с тяжелыми ранениями. Несмотря на усилия врачей, спасти его жизнь не удалось.
Новость о смерти Йылдыза сообщил его коллега Чанер Топчу в социальной сети.
Отметим, что некоторое время назад сестра актера Эла Алтынай сообщала о необходимости в донорской крови для брата и обращалась к общественности. Кровь была обеспечена в короткие сроки. Позже было объявлено, что ему предстоит новая операция.
Ибрагим Йылдыз, родившийся 26 мая 1998 года, заинтересовался искусством. Обучаясь изобразительному искусству и интерьерной архитектуре, актер впервые появился перед камерой в 2015 году. Он привлек внимание широкой зрительской аудитории ролью Лагари Хасана Челеби в сериале "Великолепный век Кёсем".