İki çəki kateqoriyasında keçmiş UFC çempionu Konor Makqreqor beş ayda 12 dəfə dopinq testindən keçib.
Medianews.az-ın xəbərinə görə, bu barədə "Championship Rounds" "X" hesabında məlumat verib.
İrlandiyalının növbəti döyüşü 12 iyula planlaşdırılıb, Makqreqor ABŞ-nin Nevada ştatının Las-Veqas şəhərində keçiriləcək "UFC 329" turnirində Maks Hollouey ilə görüşəcək.
Mənbənin məlumatına görə, ötən ilin ən çox testdən keçən döyüşçüsü 35 yaşlı yüngül çəkidə keçmiş UFC çempionu, Gürcüstandan olan Merab Dvalişvili olub. O, bütün il ərzində 14 dəfə test verib.
İrlandiyalı 2021-ci ilin iyul ayından qarışıq döyüş sənətləri qaydaları ilə döyüşməyib. O zaman, o, "UFC 264" turnirində çempion titulunun yüngül çəkidə keçmiş müvəqqəti sahibi Dastin Poryeyə ilk raundda texniki nokautla (ayaq zədəsi) məğlub olmuşdu.

In the lightweight category, former UFC champion Conor McGregor has undergone doping tests 12 times in five months.
According to Medianews.az, this was reported by "Championship Rounds" on their "X" account.
The Irishman's next fight is scheduled for July 12, where McGregor will face Max Holloway at the "UFC 329" event to be held in Las Vegas, Nevada, USA.
According to the source, last year's most tested fighter was 35-year-old former UFC lightweight champion Merab Dvalishvili from Georgia. He was tested 14 times throughout the year.
The Irishman has not fought under mixed martial arts rules since July 2021. At that time, he lost by technical knockout (leg injury) in the first round to Dustin Poirier, the then interim lightweight champion, at the "UFC 264" event.
It should be noted that his professional record includes a total of 22 wins and 6 losses.//BakiVaxti.az