Mərkəzi Bank 2026-cı il mayın 1-nə 22 bankın cəmi aktivlərini 57,3 milyard manat, cəmi öhdəliklərini 49,6 milyard manat göstərib.
Hesabata görə, ölkədə 30,6 milyard manat kredit, 17,6 milyard manat əmanət qeydə alınıb.
Medianews.az xəbər verir ki, kreditlərin 23,2 milyard manatı Bakının payına düşüb. Başqa bölgələr üzrə statistika belədir: Abşeron-Xızı – 1,2 milyard manat, Gəncə-Daşkəsən – 928,4 milyon manat, Lənkəran-Astara – 661,8 milyon manat, Quba-Xaçmaz – 646,5 milyon manat, Mərkəzi Aran – 621,2 milyon manat, Şəki-Zaqatala – 619,7 milyon manat, Qazax-Tovuz – 579,6 milyon manat, Qarabağ – 566,4 milyon manat, Naxçıvan – 495,1 milyon manat, Şirvan-Salyan – 429,6 milyon manat, Mil-Muğan – 410,2 milyon manat, Dağlıq Şirvan – 205,7 milyon manat, Şərqi Zəngəzur – 32,9 milyon manat.
Əmanətlərin 15,5 milyard manatı Bakıda qoyulub. Qalan bölgələr belə sıralanır: Abşeron-Xızı – 669,7 milyon manat, Gəncə-Daşkəsən – 286,5 milyon manat, Quba-Xaçmaz – 168,7 milyon manat, Lənkəran-Astara – 155,2 milyon manat, Şəki-Zaqatala – 154,6 milyon manat, Mərkəzi Aran – 150,1 milyon manat, Qazax-Tovuz – 142 milyon manat, Qarabağ – 111,5 milyon manat, Naxçıvan – 104,1 milyon manat, Şirvan-Salyan – 81,6 milyon manat, Dağlıq Şirvan – 54,4 milyon manat, Mil-Muğan – 52,2 milyon manat, Şərqi Zəngəzur – 1,1 milyon manat.

Центральный банк на 1 мая 2026 года показал общий актив 22 банков в размере 57,3 миллиарда манатов, общий объем обязательств — 49,6 миллиарда манатов.
Согласно отчету, в стране зарегистрировано 30,6 миллиарда манатов кредитов и 17,6 миллиарда манатов депозитов.
Medianews.az сообщает, что из кредитов 23,2 миллиарда манатов приходится на Баку. По другим регионам статистика такова: Абшерон-Хызы – 1,2 миллиарда манатов, Гянджа-Дашкесан – 928,4 миллиона манатов, Ленкоран-Астара – 661,8 миллиона манатов, Куба-Хачмаз – 646,5 миллиона манатов, Центральный Аран – 621,2 миллиона манатов, Шеки-Загагала – 619,7 миллиона манатов, Газах-Товуз – 579,6 миллиона манатов, Карабах – 566,4 миллиона манатов, Нахичевань – 495,1 миллиона манатов, Ширван-Сальян – 429,6 миллиона манатов, Миль-Мугань – 410,2 миллиона манатов, Горный Ширван – 205,7 миллиона манатов, Восточный Зангезур – 32,9 миллиона манатов.
Из депозитов 15,5 миллиарда манатов вложено в Баку. Остальные регионы расположились следующим образом: Абшерон-Хызы – 669,7 миллиона манатов, Гянджа-Дашкесан – 286,5 миллиона манатов, Куба-Хачмаз – 168,7 миллиона манатов, Ленкоран-Астара – 155,2 миллиона манатов, Шеки-Загагала – 154,6 миллиона манатов, Центральный Аран – 150,1 миллиона манатов, Газах-Товуз – 142 миллиона манатов, Карабах – 111,5 миллиона манатов, Нахичевань – 104,1 миллиона манатов, Ширван-Сальян – 81,6 миллиона манатов, Горный Ширван – 54,4 миллиона манатов, Миль-Мугань – 52,2 миллиона манатов, Восточный Зангезур – 1,1 миллиона манатов.