Xameneinin neçə oğlu var və onlar hansı vəzifələri tuturlar? -
“İranın öldürülən ali rəhbəri Əli Xameninin dörd oğlu - Müctəba, Məsud, Mustafa və Meysəm ölkənin dini, ideoloji, təhlükəsizlik və iqtisadi güc strukturlarında imtiyaza malikdir”. Bunu Medianews.az-a siyasi təlilçi Aqşin Kərimov deyib.
O bildirib ki, Müctəba Xamenei İran elitasında və qardaşlar arasında eksklüziv nüfuza malikdir: “Onun hazırda qardaşlar arasında atasından sonra varis kimi adı daha çox hallanır.
Meysəm Xamenei nüfuz baxımından aşağı iyerarxiyadadır. Məlumatlara əsasən, Meysəm Xamenei Tehran seminariyasında dərs deyir və bununla yanaşı, Ali Rəhbərin Əsərlərinin Qorunması və Nəşri Ofisində çalışır.
Məsud Xameni atasının və islam inqilabının təbliği aparatına nəzarət edir. O, Xameneinin Əsərlərinin Qorunması və Nəşri Ofisinə rəhbərlik edir.
Mustafa Xamenei isə qardaşlar arasında ən gizli biri kimi xarakterizə edilir. Məlumata görə, o, Qumda yaşayır və oradakı seminariyada dərs deyir”.

How many sons does Khamenei have and what positions do they hold? - PHOTO
“Iran's deceased supreme leader Ali Khamenei's four sons - Mojtaba, Masoud, Mostafa, and Meysam have privileges in the country's religious, ideological, security, and economic power structures.” This was said to Medianews.az by political analyst Agshin Karimov.
He stated that Mojtaba Khamenei has exclusive influence among Iran's elite and among the brothers: “Currently, among the brothers, his name is mentioned more often as the heir after their father.
Meysam Khamenei is lower in the hierarchy in terms of influence. According to information, Meysam Khamenei teaches at the Tehran seminary, and at the same time, works at the Office for the Protection and Publication of the Supreme Leader's Works.
Masoud Khamenei oversees his father's and the Islamic Revolution’s propaganda apparatus. He heads the Office for the Protection and Publication of Khamenei’s Works.
Mostafa Khamenei is characterized as the most secretive one among the brothers. According to information, he lives in Qom and teaches at the seminary there.”