Lamin Yamal "Oruc tutacam" dedi -
“Barselona” klubu gənc ulduz futbolçu Lamin Yamal üçün Ramazan ayında xüsusi qidalanma və məşq proqramı hazırlayıb.
Medianews.az xəbər verir ki, texniki və tibbi heyət oyunçunun fiziki göstəricilərini qorumaq və oyun performansının düşməsinin qarşısını almaq üçün ona fərdi plan tərtib edib.
Proqram çərçivəsində Yamalın məşq tempi, maye balansı və bərpa prosesi diqqətlə izlənəcək.
Klubun məqsədi gənc futbolçunun Ramazan ayı boyunca həm oruc tutmasını təmin etmək, həm də çətin oyun qrafiki arasında performansını ən yüksək səviyyədə saxlamaqdır.
Ekspertlər bildirir ki, düzgün qidalanma və maye balansının qorunması peşəkar idmançılar üçün bu dövrdə çox önəmlidir. Bu səbəbdən “Barselona” səviyyəli proqramla Yamalın enerjisi və bərpası təmin olunacaq.

Клуб «Барселона» разработал специальную программу питания и тренировок для молодого звёздного футболиста Ламина Ямала на месяц Рамадан.
Как сообщает Medianews.az, технический и медицинский персонал составил для игрока индивидуальный план, чтобы сохранить его физические показатели и не допустить снижения игровой формы.
В рамках программы будет тщательно отслеживаться темп тренировок Ямала, водный баланс и процесс восстановления.
Цель клуба — обеспечить молодому футболисту соблюдение поста в течение месяца Рамадан и при этом сохранить его спортивную форму на максимально высоком уровне при тяжелом игровом графике.
Эксперты отмечают, что правильное питание и поддержание водного баланса особенно важны для профессиональных спортсменов в этот период. По этой причине «Барселона» обеспечит Ямала программой на уровне, которая поддержит его энергию и восстановление.