İran-ABŞ gərginliyi:
İran parlamentinin sədri və ABŞ ilə danışıqlarda nümayəndə heyətinin rəhbəri Məhəmməd Baqir Qalibaf ABŞ prezidenti Donald Trampı neft qiymətlərinin artmasına görə lağa qoyub.
Medianews.az bildirir ki, bu haqda Lenta.ru məlumat yayıb.
Qalibaf qeyd edir ki, ABŞ-nin Hörmüz boğazı ilə bağlı “blokada nəzəriyyəsi” neftin qiymətini təxminən 120 dollaradək yüksəldib. Onun sözlərinə görə, bu vəziyyət Tramp administrasiyasının yanlış məsləhətləri ilə bağlıdır.
İranlı siyasətçi həmçinin Trampın yaxın zamanda neft bolluğunun İranın enerji infrastrukturuna zərər vuracağı ilə bağlı fikirlərini də istehza ilə qarşılayıb.

The Speaker of the Iranian Parliament and head of the delegation in talks with the US, Mohammad Bagher Ghalibaf mocked US President Donald Trump over the increase in oil prices.
Medianews.az reports that Lenta.ru provided this information.
Ghalibaf notes that the US's "blockade theory" regarding the Strait of Hormuz has raised the price of oil to about 120 dollars. According to him, this situation is due to the wrong advice of the Trump administration.
The Iranian politician also sarcastically responded to Trump's recent remarks that the oil abundance would harm Iran's energy infrastructure.