30 ildən sonra tapıldı –
Medianews.az xəbər verir ki, Kristina Mari Plante 1994-cü ilin mayında Arizona ştatının Star Valley şəhərində yoxa çıxıb.
O, evlərinin yaxınlığındakı at tövləsinə gedib və geri qayıtmayıb. Onu bütün ştatda axtarsalar da, nəticə əldə olunmayıb. İllərlə iş açıq qalıb, polis yeni məlumatları araşdırıb.
Kapitan Djeymi Qarrettu sosial şəbəkələr və açıq bazalar vasitəsilə bu işlə maraqlanıb. Məlum olub ki, o, öz istəyi ilə Arizonadan qaçaraq Missuriyə gedib. 17 yaşında evlənib, üç oğul böyüdüb, psixologiya ixtisası üzrə diplom alıb və hətta özəl detektiv agentliyində işləyib.
Qadın qaçışının səbəblərini açıqlamaq istəmir, yalnız bunun ögey valideynlərlə münaqişə ilə bağlı olduğu bilinir. O, ifadə verməkdən imtina edib. İş rəsmi olaraq bağlanıb.

В США пропавшая в 13 лет женщина найдена живой спустя 30 лет.
Medianews.az сообщает, что Кристина Мари Планте пропала в мае 1994 года в городе Стар Вэлли, штат Аризона.
Она пошла к конюшне неподалеку от их дома и не вернулась. Несмотря на поиски по всему штату, результатов не было. Годами дело оставалось открытым, полиция проверяла новые данные.
Капитан Джейми Гарретт заинтересовался этим делом через соцсети и открытые базы данных. Выяснилось, что она добровольно сбежала из Аризоны в Миссури. В возрасте 17 лет вышла замуж, вырастила троих сыновей, получила диплом по психологии и даже работала в частном детективном агентстве.
Женщина не хочет раскрывать причины побега, известно только, что это связано с конфликтами с приемными родителями. Она отказалась давать показания. Дело официально закрыто.