ABŞ klubu Nərimanı əvəzedici heyətə
ABŞ-nin "Kolumbus Kryu" komandasına keçid edən Nəriman Axundzadə hələlik əsas heyətdə çıxış etməyəcək.
Medianews.az oxu.az-a istinadən xəbər verir ki, məşqçilər heyətinin verdiyi qərara əsasən, futbolçu bir müddət əvəzedici komandanın şərəfini qoruyacaq.
"Kolumbus Kryu" mövsümdəki ilk qarşılaşmasını martın 2-də səfərdə "Nyu York Red Bulls" kollektivinə qarşı keçirəcək.
Qeyd edək ki, azərbaycanlı oyunçu "Kolumbus Kryu" sıralarına "U22 Initiative" proqramı vasitəsilə qoşulub. Onun yeni komandası ilə imzaladığı müqavilənin müddəti 2029-cu ilin iyun ayına qədər nəzərdə tutulub.
"U22 Initiative" proqramına daxil olan oyunçuların transferi klublar üçün azaldılmış büdcə xərcləri ilə həyata keçirilir. Belə ki, bu halda futbolçunun maaşı və transfer məbləği klubun ümumi maaş limitinə daha az vəsait kimi hesablanır və bu da gənc istedadların heyətə cəlb edilməsini asanlaşdırır.
Xatırladaq ki, 2021-ci ildən etibarən "Qarabağ"ın formasını geyinən Nəriman Axundzadə bu müddət ərzində rəqib qapılarına 35 qol vurub və 17 məhsuldar ötürmə ilə yadda qalıb. 2023-cü ildən Azərbaycan millisində oynayan hücumçu yığma komandada hələ qol sevinci yaşamayıb.

Нериман Ахундзаде, перешедший в команду "Коламбус Крю" из США, пока не будет выступать в основном составе.
Как сообщает Medianews.az со ссылкой на oxu.az, согласно решению тренерского штаба, футболист некоторое время будет защищать честь резервной команды.
"Коламбус Крю" проведёт свой первый матч в сезоне 2 марта в гостях против команды "Нью-Йорк Ред Буллз".
Отметим, что азербайджанский игрок присоединился к "Коламбус Крю" через программу "U22 Initiative". Срок контракта, подписанного с новым клубом, рассчитан до июня 2029 года.
Перевод игроков, входящих в программу "U22 Initiative", проводится с уменьшенными бюджетными затратами для клубов. В данном случае зарплата игрока и сумма трансфера учитываются в общем лимите зарплаты клуба как меньшая сумма, что облегчает привлечение молодых талантов в состав команды.
Напомним, что с 2021 года, выступая за "Карабах", Нериман Ахундзаде за это время забил 35 голов в ворота соперников и запомнился 17 результативными передачами. С 2023 года нападающий играет в сборной Азербайджана, однако пока не праздновал голы за национальную команду.