Avropa ölkəsində 133 oyunun nəticəsi ləğv edilə bilər -
Niderland futbol çempionatında keçirilmiş ən azı 133 oyunun nəticələri oyunçuların qeydiyyatındakı səhvlərə görə ləğv oluna bilər.
Medianews.az xəbər verir ki, bəzi futbolçular İndoneziya, Surinam və Kabo-Verde vətəndaşlığı alaraq həmin ölkələrin milli komandalarında çıxış etmək imkanı qazanıblar. Lakin Niderland qanunvericiliyinə əsasən, onlar Avropa İttifaqı vətəndaşlığını itirdikləri üçün iş icazəsi almalı idilər. Buna baxmayaraq, zəruri sənədlər əldə olunmayıb.
Qeyd olunur ki, problemi ilk olaraq “NAC Breda” klubu qaldırıb. Komanda “Go Ahead Eagles” ilə oyunun (0:6) təkrar keçirilməsini tələb edib. Səbəb isə müdafiəçi Dean James-in bu oyunda iştirakı olub, onun İndoneziya vətəndaşlığı var.
Niderland Kral Futbol İttifaqı bu tələbi rədd edib, lakin klub qərarı məhkəmədə mübahisələndirib. Bundan əlavə, “Ajax”, “Feyenoord”, “Telstar”, “Volendam” və “Heracles” klublarının da məhkəməyə müraciət etdiyi bildirilir. Yekun qərarın mayın 4-də açıqlanacağı gözlənilir.//Lent.az

At least 133 match results in the Dutch football championship may be annulled due to errors in players' registration.
Medianews.az reports that some players acquired citizenship of Indonesia, Suriname, and Cape Verde and gained the opportunity to play for the national teams of those countries. However, according to Dutch legislation, since they lost European Union citizenship, they were required to obtain a work permit. Nevertheless, the necessary documents were not obtained.
It is noted that the problem was first raised by the "NAC Breda" club. The team demanded a replay of the match against "Go Ahead Eagles" (0:6). The reason was the participation of defender Dean James in this match, who holds Indonesian citizenship.
The Royal Dutch Football Association rejected this demand, but the club contested the decision in court. Additionally, it is reported that the clubs "Ajax," "Feyenoord," "Telstar," "Volendam," and "Heracles" also appealed to the court. The final decision is expected to be announced on May 4.