Avtosalon səkini zəbt etdi: "Yolu keçə, mağazaya gedə bilmirik"
Xətai rayonu, Babək prospektində "Electric Auto" adı altında fəaliyyət göstərən avtosalon piyadalar üçün nəzərdə tutulan səkini zəbt edib.
Belə ki, avtosalona məxsus maşınlar piyada səkisinin üzərinə park edilib. Bu isə sakinlərin sərbəst şəkildə hərəkətinə mane olur. Həmçinin onları avtomobil yoluna çıxmağa vadar edir ki, bu da təhlükəsizlik baxımından ciddi risk yaradır.
Sakinlər bununla bağlı narazılıqlarını Baku TV ilə bölüşüblər.
"Hər gün bu ərazidə təhlükəli hadisələr baş verir. Buradan keçmək mümkün deyil", - vətəndaşlardan biri söyləyib.
Digər bir sakin isə qeyd edib: "Maşınlar hərəkət etməyimizə çətinlik yaradır. Yolu keçə, mağazaya gedə bilmirik. Burada vəziyyət gərgindir".

Car dealership occupied the sidewalk: "We can't cross the street or go to the store"
In the Khatai district, on Babek Avenue, a car dealership operating under the name "Electric Auto" has occupied the sidewalk intended for pedestrians.
Specifically, cars belonging to the dealership are parked on the pedestrian sidewalk. This obstructs the free movement of residents. It also forces them to go onto the road, which poses a serious safety risk.
Residents have shared their complaints about this issue with Baku TV.
"Every day, dangerous incidents occur in this area. It is impossible to pass through here," said one of the citizens.
Another resident noted: "The cars make it difficult for us to move around. We cannot cross the road or go to the store. The situation here is tense."