Avtosalon səkini zəbt etdi: "Yolu keçə, mağazaya gedə bilmirik"
Xətai rayonu, Babək prospektində "Electric Auto" adı altında fəaliyyət göstərən avtosalon piyadalar üçün nəzərdə tutulan səkini zəbt edib.
Belə ki, avtosalona məxsus maşınlar piyada səkisinin üzərinə park edilib. Bu isə sakinlərin sərbəst şəkildə hərəkətinə mane olur. Həmçinin onları avtomobil yoluna çıxmağa vadar edir ki, bu da təhlükəsizlik baxımından ciddi risk yaradır.
Sakinlər bununla bağlı narazılıqlarını Baku TV ilə bölüşüblər.
"Hər gün bu ərazidə təhlükəli hadisələr baş verir. Buradan keçmək mümkün deyil", - vətəndaşlardan biri söyləyib.
Digər bir sakin isə qeyd edib: "Maşınlar hərəkət etməyimizə çətinlik yaradır. Yolu keçə, mağazaya gedə bilmirik. Burada vəziyyət gərgindir".

В Хатаинском районе, на проспекте Бабек, автосалон под названием "Electric Auto" занял тротуар, предназначенный для пешеходов.
Так, автомобили, принадлежащие автосалону, припаркованы на тротуаре. Это мешает свободному передвижению жителей. Кроме того, это вынуждает их выходить на проезжую часть, что создает серьезный риск с точки зрения безопасности.
Жители поделились своим недовольством по этому поводу с Baku TV.
"Каждый день в этом районе происходят опасные инциденты. Здесь невозможно пройти," — сказал один из граждан.
Другой житель отметил: "Машины затрудняют наше движение. Мы не можем пройти дорогу, пойти в магазин. Ситуация здесь напряженная".