“Azərbaycan benzininin keyfiyyəti yüksəkdir” -
Medianews.az “Qafqazinfo”ya istinadən xəbər verir ki, bunu “Armlur” portalına açıqlamasında Ermənistanın iqtisadiyyat naziri Gevorq Papoyan deyib.
O, bununla belə benzinin keyfiyyəti ilə bağlı araşdırma və ekspertizanın həyata keçirildiyini bildirib: “Ermənistana gətirilən istənilən benzin yoxlamadan keçir. Azərbaycan benzininin keyfiyyəti yüksəkdir. Bundan əlavə, Avropa benzini satdığını iddia edən, lakin əslində Azərbaycandan alınan neft məhsulunu satan şirkət var”.
Erməni nazirin sözlərinə görə, hökumət məsələ ilə bağlı qayda təyin edib: şirkət bunun Azərbaycan benzini olduğunu bəyan etməlidir, əks halda onu sata bilməyəcək.
Xatırladaq ki, ötən ilin dekabrında sülh gündəliyinə uyğun olaraq Azərbaycandan Ermənistana neft məhsullarının ixracına başlanılıb.

«Качество азербайджанского бензина высокое» -
Medianews.az со ссылкой на «Qafqazinfo» сообщает, что об этом в интервью порталу «Armlur» заявил министр экономики Армении Геворг Папоян.
Он при этом отметил, что проводится исследование и экспертиза качества бензина: «Любой бензин, привозимый в Армению, проходит проверку. Качество азербайджанского бензина высокое. Кроме того, есть компания, которая утверждает, что продает европейский бензин, хотя на самом деле продает нефтепродукты, приобретённые в Азербайджане».
По словам армянского министра, правительство установило правило по этому вопросу: компания должна заявлять, что это азербайджанский бензин, в противном случае она не сможет его продавать.
Напомним, что в декабре прошлого года, в соответствии с мирным порядком, начался экспорт нефтепродуктов из Азербайджана в Армению.