“Azərbaycan benzininin keyfiyyəti yüksəkdir” -
Medianews.az “Qafqazinfo”ya istinadən xəbər verir ki, bunu “Armlur” portalına açıqlamasında Ermənistanın iqtisadiyyat naziri Gevorq Papoyan deyib.
O, bununla belə benzinin keyfiyyəti ilə bağlı araşdırma və ekspertizanın həyata keçirildiyini bildirib: “Ermənistana gətirilən istənilən benzin yoxlamadan keçir. Azərbaycan benzininin keyfiyyəti yüksəkdir. Bundan əlavə, Avropa benzini satdığını iddia edən, lakin əslində Azərbaycandan alınan neft məhsulunu satan şirkət var”.
Erməni nazirin sözlərinə görə, hökumət məsələ ilə bağlı qayda təyin edib: şirkət bunun Azərbaycan benzini olduğunu bəyan etməlidir, əks halda onu sata bilməyəcək.
Xatırladaq ki, ötən ilin dekabrında sülh gündəliyinə uyğun olaraq Azərbaycandan Ermənistana neft məhsullarının ixracına başlanılıb.

"The quality of Azerbaijani gasoline is high" -
Medianews.az, citing "Qafqazinfo," reports that this was stated by Armenia's Minister of Economy Gevorg Papoyan in an interview with the "Armlur" portal.
He also noted that investigations and expert evaluations are being conducted regarding the quality of gasoline: "Any gasoline brought into Armenia undergoes inspection. The quality of Azerbaijani gasoline is high. Moreover, there is a company claiming to sell European gasoline, but in reality, it sells petroleum products purchased from Azerbaijan."
According to the Armenian minister, the government has established regulations on the matter: the company must declare that it is Azerbaijani gasoline; otherwise, it will not be allowed to sell it.
It should be recalled that, in accordance with the peace agenda, the export of petroleum products from Azerbaijan to Armenia began in December of last year.