Azərbaycanda 100-dən çox modul tipli məktəb tikiləcək
Azərbaycanda bu il müxtəlif bölgələrdə 100-dən artıq modul tipli məktəbin tikintisi nəzərdə tutulur.
Medianews.az xəbər verir ki, bunu elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev jurnalistlərə açıqlamasında deyib.
Nazir bildirib ki, məktəblərin təmiri və yenidən qurulması müəyyən ardıcıllıq və alqoritm əsasında həyata keçirilir:
“Birinci növbədə böyük həcmli məktəbləri təmir etməyə çalışırıq. Çünki bu məktəblər daha çox uşağın təhsil həyatına təsir edir. Buna görə də əsas fokusumuz böyük məktəblərdir. Kiçik məktəblərlə bağlı isə modul tipli məktəblərin tikintisinə üstünlük veririk. Bu il təxminən 100-dən artıq belə modul məktəbin müxtəlif bölgələrdə tikintisi nəzərdə tutulur," – deyə nazir qeyd edib./APA

More than 100 modular type schools are planned to be built in various regions of Azerbaijan this year.
Medianews.az reports that this was stated by the Minister of Science and Education Emin Amrullayev in his statement to journalists.
The minister said that the repair and reconstruction of schools is carried out based on a certain sequence and algorithm:
“First of all, we try to repair large-volume schools. Because these schools affect the educational life of more children. Therefore, our main focus is on large schools. Regarding small schools, we prioritize the construction of modular type schools. This year, the construction of more than 100 such modular schools is planned in various regions,” said the minister./APA