Azərbaycanlıların həlak olduğu gəminin içindən VİDEO+FOTO – Ölənlər arasında kapitan da var
Xəbər verdiyimiz kimi, mayın 5-i gecə Azov dənizində iki xarici yük gəmisinin - “Natra” və “Zirkon” quru yük gəmilərinin dronlarla vurulması nəticəsində beş Azərbaycan vətəndaşı həlak olub, üçü yaralanıb.
Yaralılar Rusiyanın Yeysk şəhər xəstəxanasına yerləşdirilib.
Gəmilərin heyətində ümumilikdə 25 nəfər Azərbaycan vətəndaşı olub.
İlkin məlumatlara görə, hücumlar arasında bir saatdan bir qədər artıq vaxt fərqi olub: “Natra” saat 00:45-də, “Zirkon” isə saat 01:55-də vurulub.
Gəmilərin heç biri Azərbaycan dövlətinə məxsus deyil. Hər iki gəmi xarici bayraq altında üzüb.
Hazırda məsələ ilə bağlı Azərbaycanın rəsmi qurumları, diplomatik nümayəndəlikləri, habelə müvafiq ölkələrin səlahiyyətli qurumları ilə əlaqələndirmə işləri həyata keçirilir.
Medianews.az-ın əldə etdiyi məlumata görə, həlak olan Azərbaycan vətəndaşlarından biri gəmi kapitanı olub. Həlak olan digər heyət üzvləri arasında kapitan köməkçisi və baş mexanik vəzifələrində çalışan şəxslərin də olduğu bildirilir.
Medianews.az gəmilərdən birinin dron zərbələrindən sonrakı vəziyyətini əks etdirən fotoları və videonu təqdim edir.

As we reported, on the night of May 5, five Azerbaijani citizens were killed and three injured as a result of drone strikes on two foreign cargo ships in the Azov Sea - the dry cargo ships "Natra" and "Zirkon".
The injured have been hospitalized in Yeysk city hospital in Russia.
There were a total of 25 Azerbaijani citizens on the crews of the ships.
According to preliminary information, the attacks occurred with a time difference of a little over one hour: "Natra" was hit at 00:45, and "Zirkon" at 01:55.
Neither of the ships belongs to the Azerbaijani state. Both ships were sailing under foreign flags.
Currently, official Azerbaijani bodies, diplomatic representations, as well as the authorized bodies of the relevant countries are coordinating regarding the issue.
Medianews.az has obtained information that one of the Azerbaijani citizens killed was the ship captain. It is reported that among the other deceased crew members were persons working as captain's assistant and chief mechanic.