Ötən gecə Azov dənizində göyərtəsində 25 azərbaycanlının olduğu 2 gəmi vurulub və hadisə nəticəsində 5 Azərbaycan vətəndaşı həlak olub.
Medianews.az xəbər verir ki, həlak olan şəxslərin yaxınları danışıb.
Dünyasını dəyişənlərdən biri Neftçala rayon sakini 50 yaşlı Rəcəb Əhədovdur. Həlak olan dənizçinin atası Firudin Əhədov oğlu ilə sonuncu danışığını belə xatırlayır:
“Oğlumla sonuncu dəfə danışanda hər şeyin qaydasında olduğunu dedi və narahat olmamağımı tapşırdı. Yük gözlədiklərini söylədi. Yola düşəndə xəbər edəcəyini demişdi. Bu, axırıncı söhbətimiz oldu. Bu gün saat 10-dan sonra isə bu acı xəbəri aldıq”.
Gəmidə həlak olanlardan biri isə Zaqatala rayonu, Aşağı Tala kənd sakini 29 yaşlı Məhəmməd Əliyevdir.
Həlak olan Məhəmməd Əliyevin qardaşı Elvin Əliyev baş verən hadisə barədə açıqlama verib.
“Qardaşım 5 ildən artıq idi ki, bu sahədə işləyirdi. Özü kapitan köməkçisi idi. Bu gün səhər onun dünyasını dəyişdiyini öyrəndim. Başqa bir gəmidə işləyən dostu zəng edib bu ağır xəbəri mənə çatdırdı. Cənazənin 2 günə gətiriləcəyini dedilər. İndi mən də bir qardaş kimi yolunu gözləyirəm. Evli idi, bir övladı var”, – deyə o bildirib.

Last night, in the Azov Sea, 2 ships carrying 25 Azerbaijanis were hit, and as a result of the incident, 5 Azerbaijani citizens died.
It is reported that the relatives of the deceased spoke.
One of those who passed away is 50-year-old Rəcəb Əhədov, a resident of the Neftchala district. The father of the deceased sailor, Firudin Əhədov, recalls his last conversation with his son as follows:
“When I last spoke to my son, he said everything was fine and told me not to worry. He said they were waiting for cargo. He promised to inform me when they set off. That was our last conversation. Today, after 10 o’clock, we received this bitter news.”
One of those who died on the ship is 29-year-old Məhəmməd Əliyev, a resident of Aşağı Tala village in the Zaqatala district.
The brother of the deceased Məhəmməd Əliyev, Elvin Əliyev, gave a statement about the incident.
“My brother had been working in this field for more than 5 years. He was an assistant captain himself. This morning I learned that he had passed away. A friend of his who works on another ship called and conveyed this tragic news to me. They said the body would be brought in two days. Now I am also waiting for his return as a brother. He was married and had one child,” he said.