Bakı-Laçın reysi üzrə ilk avtobus yola düşüb -
"Böyük Qayıdış" proqramı çərçivəsində işğaldan azad olunmuş ərazilərdə məskunlaşan vətəndaşların keyfiyyətli nəqliyyat xidmətləri ilə təmin olunması məqsədilə Azərbaycan Yerüstü Nəqliyyat Agentliyi (AYNA) tərəfindən yeni Bakı-Laçın müntəzəm avtobus reysi təşkil edilib.
Medianew.az xəbər verir ki, bu barədə AYNA məlumat yayıb.
Bildirilib ki, bu gündən fəaliyyətə başlayan Bakı-Laçın reysi üzrə avtobuslar Laçın-Həkəri-Zəngilan yolu ilə hərəkət edir.
Avtobuslar Bakı Beynəlxalq Avtovağzal Kompleksindən Laçına hər gün saat 08:00-da, əks istiqamətdə isə 16:00-da yola düşəcək. Bakı-Laçın reysi üzrə gedişhaqqı 16.10 AZN müəyyən edilib.
Marşrut üzrə aralıq məntəqəsi Zəngilan rayonunun Ağalı kəndi təyin olunub. Aralıq məntəqə üzrə gedişhaqqı 13.80 AZN müəyyən edilib.

По рейсу Баку-Лачын отправился первый автобус -
В рамках программы «Большое возвращение» с целью обеспечения граждан, проживающих в освобожденных от оккупации территориях, качественными транспортными услугами, Азербайджанским агентством наземного транспорта (AYNA) организован новый регулярный автобусный рейс Баку-Лачин.
Medianew.az сообщает, что об этом сообщило AYNA.
Указано, что автобусный рейс Баку-Лачин, начавший работу с сегодняшнего дня, следует по маршруту Лачин-Хакери-Зангилан.
Автобусы будут выезжать с Международного автовокзала Баку в Лачин ежедневно в 08:00, а в обратном направлении – в 16:00. Стоимость проезда по рейсу Баку-Лачин установлена в размере 16,10 манатов.
Промежуточной остановкой маршрута назначен село Агалы Зангиланского района. Стоимость проезда до промежуточной остановки составляет 13,80 манатов.