Bakı-Laçın reysi üzrə ilk avtobus yola düşüb -
"Böyük Qayıdış" proqramı çərçivəsində işğaldan azad olunmuş ərazilərdə məskunlaşan vətəndaşların keyfiyyətli nəqliyyat xidmətləri ilə təmin olunması məqsədilə Azərbaycan Yerüstü Nəqliyyat Agentliyi (AYNA) tərəfindən yeni Bakı-Laçın müntəzəm avtobus reysi təşkil edilib.
Medianew.az xəbər verir ki, bu barədə AYNA məlumat yayıb.
Bildirilib ki, bu gündən fəaliyyətə başlayan Bakı-Laçın reysi üzrə avtobuslar Laçın-Həkəri-Zəngilan yolu ilə hərəkət edir.
Avtobuslar Bakı Beynəlxalq Avtovağzal Kompleksindən Laçına hər gün saat 08:00-da, əks istiqamətdə isə 16:00-da yola düşəcək. Bakı-Laçın reysi üzrə gedişhaqqı 16.10 AZN müəyyən edilib.
Marşrut üzrə aralıq məntəqəsi Zəngilan rayonunun Ağalı kəndi təyin olunub. Aralıq məntəqə üzrə gedişhaqqı 13.80 AZN müəyyən edilib.

The first bus on the Baku-Lachin route has set off -
Within the framework of the "Great Return" program, the Azerbaijan Land Transport Agency (AYNA) has organized a new regular bus route between Baku and Lachin to provide citizens residing in the liberated territories with quality transportation services.
Medianew.az reports that AYNA has released this information.
It was stated that buses operating on the Baku-Lachin route, which started service today, will travel via the Lachin-Hakari-Zangilan road.
Buses will depart from the Baku International Bus Terminal Complex to Lachin daily at 08:00, and in the opposite direction at 16:00. The fare for the Baku-Lachin route is set at 16.10 AZN.
The intermediate stop on the route is designated as the village of Agaly in the Zangilan district. The fare for the intermediate stop is set at 13.80 AZN.