“Barselona” Yamala görə İspaniya millisinin
“Barselona” İspaniya millisinin rəhbərliyinə müraciət edərək vinger Lamin Yamalın 2026-cı il dünya çempionatının ilk iki oyununa heyətə daxil edilməməsini xahiş edib.
Bu barədə "Sport.es" məlumat yayıb.
Bildirilir ki, klub futbolçunun sağlamlıq durumundan narahatdır və onun turnirə qədər tam bərpa olunmasını istəyir. Əgər Yamal Kabo-Verde və Səudiyyə Ərəbistanına qarşı oyunlara çıxmasa, bu, onun zədəsinin ağırlaşması riskindən qaçmasına imkan verəcək.
Yamalın dünya çempionatındakı debütü Uruqvaya qarşı oyunda baş tuta bilər. Lakin yekun qərar onun bərpa prosesindən asılı olacaq.
Qeyd edək ki, Yamal İspaniya çempionatının 33-cü turunda “Selta”ya qarşı oyunda (1:0) penalti yerinə yetirərkən zədələnib və meydanı tərk edib./publika.az

"Barcelona" has appealed to the Spanish national team management, requesting that winger Lamin Yamal not be included in the squad for the first two matches of the 2026 World Cup.
This was reported by "Sport.es".
It is noted that the club is concerned about the footballer's health condition and wants him to be fully recovered before the tournament. If Yamal does not play in the matches against Cabo Verde and Saudi Arabia, it will allow him to avoid the risk of worsening his injury.
Yamal's World Cup debut could take place in the match against Uruguay. However, the final decision will depend on his recovery process.
It should be noted that Yamal was injured while taking a penalty in the 33rd round of the Spanish championship match against "Celta" (1:0) and left the field./publika.az