“Barselona” və İspaniya millisinin yarımmüdafiəçisi Pedri artıq futbol karyerasından sonrakı həyat barədə düşünür.
Publika.az xəbər verir ki, 23 yaşlı ulduz futbolçu ikibaşlı bud əzələsinin zədəsindən sonra reabilitasiya prosesində olmasına baxmayaraq, meydandan kənarda aktiv şəkildə maliyyə gələcəyini qurur.
Məlumata görə, Pedri doğulduğu Teqeste (Tenerife) şəhərində 2,5 milyon avroya keçmiş monastır binasını alıb. 1943-cü ildə inşa edilən obyekt 70 ildən artıq Assumpsionistlər ordeninə məxsus olub. Sövdələşmə ötən payızdan hazırlanıb və 2023-cü ildə futbolçu tərəfindən yaradılan “Pedrineta SL” şirkəti vasitəsilə rəsmiləşdirilib.
Pedri kompleksi yenidən quraraq onu kənd tipli hotelə çevirməyi planlaşdırır. Layihəyə təxminən 9 500 kvadratmetr ərazi, 33 otaq, 21 hamam otağı, kitabxana, ibadətgah və hovuz üçün geniş sahə daxildir. Ərazidə əlavə olaraq Kanar adalarına xas ənənəvi üslubda inşa edilmiş müasir bina da yerləşir.
Monastır Tenerife adasının ən mənzərəli bölgələrindən biri sayılan Anaqa təbiət parkının yaxınlığında yerləşir. Görünür, Pedri təkcə meydanın mərkəzini deyil, investisiya strategiyasını da inamla idarə edir.

Полузащитник «Барселоны» и сборной Испании Педри уже задумывается о жизни после футбольной карьеры.
Как сообщает Publika.az, 23-летний звездный футболист, несмотря на прохождение реабилитации после травмы двуглавой мышцы бедра, активно строит финансовое будущее вне поля.
По информации, Педри приобрел за 2,5 миллиона евро бывшее здание монастыря в своем родном городе Тегесте (Тенерифе). Построенное в 1943 году здание более 70 лет принадлежало ордену Ассампционистов. Сделка была подготовлена прошлой осенью и официально заключена в 2023 году через компанию «Pedrineta SL», основанную футболистом.
Педри планирует реконструировать комплекс и превратить его в гостиницу в деревенском стиле. Проект включает примерно 9500 квадратных метров территории, 33 номера, 21 ванную комнату, библиотеку, часовню и просторную зону для бассейна. На территории также расположен современный дом, построенный в традиционном канарском стиле.
Монастырь находится неподалеку от природного парка Анага — одного из самых живописных районов острова Тенерифе. Очевидно, Педри уверенно управляет не только центром поля, но и своей инвестиционной стратегией.