“Barselona” və İspaniya millisinin yarımmüdafiəçisi Pedri artıq futbol karyerasından sonrakı həyat barədə düşünür.
Publika.az xəbər verir ki, 23 yaşlı ulduz futbolçu ikibaşlı bud əzələsinin zədəsindən sonra reabilitasiya prosesində olmasına baxmayaraq, meydandan kənarda aktiv şəkildə maliyyə gələcəyini qurur.
Məlumata görə, Pedri doğulduğu Teqeste (Tenerife) şəhərində 2,5 milyon avroya keçmiş monastır binasını alıb. 1943-cü ildə inşa edilən obyekt 70 ildən artıq Assumpsionistlər ordeninə məxsus olub. Sövdələşmə ötən payızdan hazırlanıb və 2023-cü ildə futbolçu tərəfindən yaradılan “Pedrineta SL” şirkəti vasitəsilə rəsmiləşdirilib.
Pedri kompleksi yenidən quraraq onu kənd tipli hotelə çevirməyi planlaşdırır. Layihəyə təxminən 9 500 kvadratmetr ərazi, 33 otaq, 21 hamam otağı, kitabxana, ibadətgah və hovuz üçün geniş sahə daxildir. Ərazidə əlavə olaraq Kanar adalarına xas ənənəvi üslubda inşa edilmiş müasir bina da yerləşir.
Monastır Tenerife adasının ən mənzərəli bölgələrindən biri sayılan Anaqa təbiət parkının yaxınlığında yerləşir. Görünür, Pedri təkcə meydanın mərkəzini deyil, investisiya strategiyasını da inamla idarə edir.

"Barcelona" star bought a monastery for 2.5 million euros: What is the reason? - PHOTO
According to Publika.az, the 23-year-old star footballer, despite being in the rehabilitation process after a semitendinosus muscle injury, is actively building his financial future off the field.
According to information, Pedri has bought an old monastery building in his hometown of Tegueste (Tenerife) for 2.5 million euros. Built in 1943, the building belonged to the Assumptionist order for over 70 years. The deal was prepared last fall and formalized in 2023 through the company "Pedrineta SL," established by the footballer.
Pedri plans to renovate the complex and convert it into a village-style hotel. The project includes approximately 9,500 square meters of area, 33 rooms, 21 bathrooms, a library, a chapel, and a spacious pool area. Additionally, the area includes a modern building constructed in the traditional style typical of the Canary Islands.
The monastery is located near the Anaga nature park, one of the most picturesque regions of Tenerife island. It appears Pedri is confidently managing not only the center of the field but also his investment strategy.