Bayramlara görə pensiyalar
Qarşıdan gələn bayramlarla əlaqədar bu ay pensiya, müavinət və təqaüdlər qrafikdən əvvəl ödəniləcək.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi (ƏƏSMN) məlumat yayıb.
Bildirilib ki, martın 6-da Bakı, Sumqayıt şəhərləri, Abşeron rayonu üzrə mart ayının pensiyalarının ödənilməsi nəzərdə tutulub. Naxçıvan Muxtar Respublikası Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Dövlət Sosial Müdafiə Fondu tərəfindən muxtar respublika üzrə bu ayın pensiya ödənişinə  isə artıq başlanıb.
Qeyd olunub ki, xalqımızın əziz bayramları olan Novruz və Ramazan bayramları ərəfəsində ölkəmizin digər bölgələri üzrə pensiyaların və  güzəştli şərtlərlə pensiya təyin edilən şəxslərin pensiyalarının ödənişi planlaşdırılır.
Eyni zamanda mart ayının müavinət və təqaüdlərinin də qrafikdən əvvəl olmaqla Novruz və Ramazan bayramlarına qədər ödənilməsi nəzərdə tutulub.

В связи с предстоящими праздниками в этом месяце пенсии, пособия и стипендии будут выплачены досрочно.
Medianews.az сообщает, что об этом Министерство труда и социальной защиты населения (МТСЗН) распространило информацию.
Сообщается, что 6 марта запланирована выплата мартовских пенсий по городам Баку, Сумгайыт, а также Абшеронскому району. В Государственном фонде социальной защиты при Министерстве труда и социальной защиты населения Автономной Республики Нахичевань уже начата выплата пенсий за этот месяц по автономной республике.
Отмечается, что в преддверии наших дорогих праздников Новруз и Рамазан в других регионах страны планируется выплата пенсий, а также пенсий лицам, которым пенсия назначена на льготных условиях.
Одновременно предусмотрена выплата мартовских пособий и стипендий досрочно, до праздников Новруз и Рамазан.