Bayramlara görə pensiyalar
Qarşıdan gələn bayramlarla əlaqədar bu ay pensiya, müavinət və təqaüdlər qrafikdən əvvəl ödəniləcək.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi (ƏƏSMN) məlumat yayıb.
Bildirilib ki, martın 6-da Bakı, Sumqayıt şəhərləri, Abşeron rayonu üzrə mart ayının pensiyalarının ödənilməsi nəzərdə tutulub. Naxçıvan Muxtar Respublikası Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Dövlət Sosial Müdafiə Fondu tərəfindən muxtar respublika üzrə bu ayın pensiya ödənişinə  isə artıq başlanıb.
Qeyd olunub ki, xalqımızın əziz bayramları olan Novruz və Ramazan bayramları ərəfəsində ölkəmizin digər bölgələri üzrə pensiyaların və  güzəştli şərtlərlə pensiya təyin edilən şəxslərin pensiyalarının ödənişi planlaşdırılır.
Eyni zamanda mart ayının müavinət və təqaüdlərinin də qrafikdən əvvəl olmaqla Novruz və Ramazan bayramlarına qədər ödənilməsi nəzərdə tutulub.

Pensions due to holidays
Due to the upcoming holidays, pensions, benefits, and scholarships will be paid earlier than scheduled this month.
Medianews.az reports that the Ministry of Labor and Social Protection of the Population (MLSP) has issued this information.
It has been stated that the payment of pensions for the month of March is planned on March 6 for Baku, Sumgait cities, and Absheron district. The payment of this month's pensions by the State Social Protection Fund under the Ministry of Labor and Social Protection of the Population of the Nakhchivan Autonomous Republic has already started across the autonomous republic.
It was noted that the payment of pensions in other regions of the country and pensions granted under preferential conditions for our nation's cherished holidays, Novruz and Ramadan, is planned.
At the same time, the benefits and scholarships for the month of March are also planned to be paid earlier than scheduled before the Novruz and Ramadan holidays.