Biz bu gün beynəlxalq diqqətin çatışmamasından əziyyət çəkirik
Sülh şəraitində yaşamaq, ümumiyyətlə, qlobal səviyyədə unikal bir təcrübədir. Milyonlarla insan etnik təmizləməyə məruz qalır. 30 il ərzində ərazimizin 20 faiz işğal altında oldu.
Medianews.az xəbər verir ki, bu sözləri Prezident İlham Əliyev XIII Qlobal Bakı Forumunun açılış mərasimindəki çıxışında söyləyib.
“Biz bu gün beynəlxalq diqqətin çatışmamasından əziyyət çəkirik”, - deyən dövlətimizin başçısı əlavə edib ki, münaqişə ilə məşğul olmalı olan bəzi beynəlxalq iştirakçıların selektiv yanaşmasının şahidiyik.

Жить в условиях мира — это, в целом, уникальный опыт на глобальном уровне. Миллионы людей подвергаются этнической чистке. В течение 30 лет 20 процентов нашей территории находились под оккупацией.
Medianews.az сообщает, что эти слова Президент Ильхам Алиев произнес в своей речи на церемонии открытия XIII Глобального бакинского форума.
«Сегодня мы страдаем от отсутствия международного внимания», — сказал глава нашего государства, добавив, что мы становимся свидетелями избирательного подхода некоторых международных участников, которые должны заниматься этим конфликтом.