Metroda dəhşətli anlar
Bakıda metronun “Əcəmi” stansiyasında xoşagəlməz hadisə baş verib. Hadisə şahidlərinin sözlərinə görə, sərnişinlərin eskalatordan istifadə etdiyi vaxt qurğu qəfil dayanıb.
Medianews.az xəbər verir ki, nəticədə eskalatorda olan azyaşlı uşaq müvazinətini itirərək yıxılıb və başını eskalatora vurub. Xoşbəxtlikdən, hadisə zamanı ciddi xəsarət alan olmayıb.
Qəfil nasazlıq sərnişinlər arasında qısa müddətli təşvişə səbəb olub. Bir neçə dəqiqə ərzində stansiyada olan insanlar panika və həyəcan yaşayıblar. Daha sonra vəziyyət nəzarətə götürülüb və hərəkət bərpa olunub. Bakivaxti.az

В метро Баку на станции «Аджами» произошел неприятный инцидент. По словам свидетелей, когда пассажиры пользовались эскалатором, устройство внезапно остановилось.
Как сообщает Medianews.az, в результате ребёнок, находившийся на эскалаторе, потерял равновесие, упал и ударился головой об эскалатор. К счастью, во время инцидента серьёзных травм никто не получил.
Внезапная неисправность вызвала кратковременную панику среди пассажиров. В течение нескольких минут люди на станции испытывали панику и волнение. Позже ситуация была взята под контроль и движение восстановлено. Bakivaxti.az