Bu imtahanlar elektron formada olacaq -
Axar.az xəbər verir ki, bu barədə Dövlət İmtahan Mərkəzinin İdarə Heyətinin sədri Məleykə Abbaszadə imtahan rəhbərləri və zal nəzarətçiləri ilə görüşündə məlumat verib.
Onun sözlərinə görə, ötən il vətəndaşlara 13 milyon elektron xidmət göstərilib, 300-dən çox imtahan keçirilib.
Sədr qeyd edib ki, hər imtahanda nəzarətçilər, imtahan rəhbərlərinin böyük rolu var:
"2000-3000 marker müəllim yazı işlərini yoxlayır. Nəzarətçi müəllimdən imtahan rəhbəri seçiləndə mütləq sertifikasiyadan keçmə prosesinə baxılır. Nəzarətçi müəllimlər bilməlidir ki, imtahanlar artıq elektronlaşdırılır. Nəzərdə tutulur ki, bu il rezidenturaya imtahan prosesi tam rəqəmsallaşdırılsın".

These exams will be in electronic form -
Axar.az reports that this was stated by Maleyka Abbaszade, Chairperson of the Management Board of the State Examination Center, during her meeting with exam administrators and hall supervisors.
According to her, last year 13 million electronic services were provided to citizens, and more than 300 exams were conducted.
The Chairperson noted that supervisors and exam administrators play a major role in every exam:
"2000-3000 marker teachers check the written works. When a supervisor teacher is selected as an exam administrator, the certification process is definitely reviewed. Supervisor teachers must know that exams are increasingly being digitalized. It is planned that this year the residency exam process will be fully digitalized."