ÇL-də həftənin ən yaxşısı adına namizədlər
Çempionlar Liqasında 1/8 final mərhələsinin cavab oyunlarından sonra həftənin ən yaxşı futbolçusu adına namizədlər məlum olub.
Medianews.az Trend-ə istinadən xəbər verir ki, bunlar “Sportinq”dən Fransişku Trinçao, “Real”dan Vinisius Junior, “Barselona”dan Rafinya, “Liverpul”dan Dominik Soboslaidir.
Fransişku "Bodo-Qlimt"lə matçda 3 qol ötürməsi verib. Vinisius "Mançester Siti" ilə görüşdə dubl edib. Rafinya "Nyukas"la qarşılaşmada 2 qol vurub və 1 qol ötürməsi edib. Soboslai isə "Qalatasaray"la oyunda fərqlənib.

После ответных матчей 1/8 финала Лиги чемпионов стали известны кандидаты на звание лучшего футболиста недели.
Как сообщает Medianews.az со ссылкой на Trend, ими являются Франсишку Тринсао из «Спортинга», Винисиус Жуниор из «Реала», Рафинья из «Барселоны» и Доминик Собослаи из «Ливерпуля».
Франсишку отдал 3 результативные передачи в матче против «Бодо-Глимта». Винисиус сделал дубль в встрече с «Манчестер Сити». Рафинья забил 2 гола и отдал 1 результативную передачу в поединке с «Ньюкаслом». Собослаи отличился в матче с «Галатасараем».