COP29-dan sonra WUF13: Azərbaycan yenə dünyanın diqqət mərkəzindədir
Azərbaycan WUF13 kimi beynəlxalq əhəmiyyətli forumu yüksək səviyyədə təşkil edir. Bu uğur Prezident İlham Əliyevin apardığı uğurlu siyasətin bariz göstəricisidir.
Bu fikirləri Medianews.az-a açıqlamasında Çinin Elm və Texnologiya üzrə Kəmər və Yol Alyansının baş katibinin müavini, professor Renying Li səsləndirib.
O bildirib ki, COP29 kimi mühüm qlobal tədbirin də ölkədə uğurla keçirilməsi Azərbaycanın beynəlxalq tədbirlərə etibarlı şəkildə ev sahibliyi etdiyini göstərir.
Bu səbəbdən Azərbaycan hazırda dünyanın diqqət mərkəzindədir və böyük inkişaf potensialına malikdir.

Azerbaijan organizes an internationally significant forum such as WUF13 at a high level. This success is a clear indicator of the successful policy pursued by President Ilham Aliyev.
These views were expressed by Renying Li, Deputy Secretary-General of China's Belt and Road Alliance for Science and Technology, professor, in an interview with Medianews.az.
He stated that the successful hosting of an important global event like COP29 in the country demonstrates Azerbaijan's reliable hosting of international events.
For this reason, Azerbaijan is currently at the center of the world's attention and has great development potential.