COP29-dan sonra WUF13: Azərbaycan yenə dünyanın diqqət mərkəzindədir
Azərbaycan WUF13 kimi beynəlxalq əhəmiyyətli forumu yüksək səviyyədə təşkil edir. Bu uğur Prezident İlham Əliyevin apardığı uğurlu siyasətin bariz göstəricisidir.
Bu fikirləri Medianews.az-a açıqlamasında Çinin Elm və Texnologiya üzrə Kəmər və Yol Alyansının baş katibinin müavini, professor Renying Li səsləndirib.
O bildirib ki, COP29 kimi mühüm qlobal tədbirin də ölkədə uğurla keçirilməsi Azərbaycanın beynəlxalq tədbirlərə etibarlı şəkildə ev sahibliyi etdiyini göstərir.
Bu səbəbdən Azərbaycan hazırda dünyanın diqqət mərkəzindədir və böyük inkişaf potensialına malikdir.

Азербайджан на высоком уровне организует международно значимый форум, такой как WUF13. Этот успех является ярким показателем успешной политики, проводимой Президентом Илхамом Алиевым.
Эти слова в интервью Medianews.az выразил профессор Жэньин Ли, заместитель генерального секретаря Алианса "Пояс и Путь" по науке и технологиям Китая.
Он отметил, что успешное проведение в стране такого важного глобального мероприятия, как COP29, демонстрирует надежность Азербайджана как хозяина международных мероприятий.
По этой причине Азербайджан в настоящее время находится в центре внимания мира и обладает большим потенциалом развития.