Çörək bahalaşacaq? -
Sosial şəbəkələrdə və internet informasiya resurslarında Azərbaycanda ərzaqlıq buğda və çörəyin bahalaşacağı, qıtlıq yaranacağı ilə bağlı yayılmış məlumat həqiqəti əks etdirmir.
Medianews.az "Report"a istinadla xəbər verir ki, bu barədə Prezident yanında Antiinhisar və İstehlak Bazarına Nəzarət Dövlət Agentliyindən bildirilib.
Məlumata əsasən, agentlik un və un məmulatları bazarında mütəmadi monitorinqlər aparır, əhalinin istehlak səbətində yer alan strateji ərzaq məhsullarının qiymət dinamikası daim diqqət mərkəzində saxlayır.
"Vətəndaşlara yalnız rəsmi mənbələrə etibar etmələri, sosial şəbəkələrdə yayılan təsdiqlənməmiş informasiyalara qarşı diqqətli olmaları tövsiyə edilir", - deyə agentlikdən bildirilib.

The information spread on social networks and internet information resources about the increase in the price and shortage of food-grade wheat and bread in Azerbaijan does not reflect the truth.
Medianews.az reports citing "Report" that this was stated by the State Agency for Antimonopoly and Consumer Market Control under the President.
According to the information, the agency conducts regular monitoring of the flour and flour products market and constantly keeps the price dynamics of strategic food products included in the consumer basket under close observation.
"Citizens are advised to trust only official sources and be cautious regarding unverified information spread on social networks," the agency said.