"Epşteyn işi" üzrə 30 min məxfi sənəd açıqlandı
ABŞ Ədliyyə Nazirliyi azyaşlıların cinsi istismarında ittiham olunan maliyyəçi Ceffri Epşteynin işi üzrə 30 min sənəddən ibarət yeni məxfi arxivi açıqlayıb.
Oxu.Az xəbər verir ki, bu barədə nazirliyin açıqlamasında bildirilib.
Məlumata görə, bu sənədlərin bəzilərində ABŞ Prezidenti Donald Tramp haqqında 2020-ci il prezident seçkisindən əvvəl ortaya atılan iddiaların yalan olduğunu göstərən sübutlar var.
Nazirlik həmçinin qeyd edib ki, sənədlər potensial zərərçəkənlərin şəxsiyyətini qorumaq üçün redaktə edilib.
Xatırladaq ki, 19 dekabrda ABŞ Ədliyyə Nazirliyi "Epşteyn işi" ilə bağlı təxminən 4 000 sənəd və fotoşəkil yayımlayıb.

Министерство юстиции США опубликовало новый секретный архив из 30 тысяч документов по делу финансиста Джеффри Эпштейна, обвиняемого в сексуальной эксплуатации несовершеннолетних.
Об этом сообщает Oxu.Az со ссылкой на заявление министерства.
Согласно информации, в некоторых из этих документов содержатся доказательства, опровергающие обвинения в адрес президента США Дональда Трампа, которые были выдвинуты до президентских выборов 2020 года.
Министерство также отметило, что документы были отредактированы для защиты личности потенциальных пострадавших.
Напомним, что 19 декабря Министерство юстиции США опубликовало около 4 тысяч документов и фотографий, связанных с делом "Эпштейна".