"Epşteyn işi" üzrə 30 min məxfi sənəd açıqlandı
ABŞ Ədliyyə Nazirliyi azyaşlıların cinsi istismarında ittiham olunan maliyyəçi Ceffri Epşteynin işi üzrə 30 min sənəddən ibarət yeni məxfi arxivi açıqlayıb.
Oxu.Az xəbər verir ki, bu barədə nazirliyin açıqlamasında bildirilib.
Məlumata görə, bu sənədlərin bəzilərində ABŞ Prezidenti Donald Tramp haqqında 2020-ci il prezident seçkisindən əvvəl ortaya atılan iddiaların yalan olduğunu göstərən sübutlar var.
Nazirlik həmçinin qeyd edib ki, sənədlər potensial zərərçəkənlərin şəxsiyyətini qorumaq üçün redaktə edilib.
Xatırladaq ki, 19 dekabrda ABŞ Ədliyyə Nazirliyi "Epşteyn işi" ilə bağlı təxminən 4 000 sənəd və fotoşəkil yayımlayıb.

The U.S. Department of Justice has released a new confidential archive consisting of 30,000 documents related to the case of financier Jeffrey Epstein, who was accused of sexually abusing minors.
Oxu.Az reports that this was stated in a statement by the department.
According to the information, some of these documents contain evidence disproving claims made about U.S. President Donald Trump prior to the 2020 presidential election.
The department also stated that the documents have been redacted to protect the identities of potential victims.
Recall that on December 19, the U.S. Department of Justice published around 4,000 documents and photographs related to the "Epstein case."