I sinfə şagird qəbulu
Bu gün 2026–2027-ci tədris ili üzrə ümumi təhsil müəssisələrinin birinci siniflərinə şagird qəbuluna start verilir.
Medainews.az xəbər verir ki, qəbul prosesi www.mektebeqebul.edu.az portalı vasitəsilə aparılacaq. Uşaqların birinci sinfə elektron qəbulu ölkənin bütün şəhər və rayonlarının ümumi təhsil müəssisələrini əhatə edir.
Qeyd edək ki, bu il Azərbaycan bölməsi üzrə 81 minə yaxın uşaq məktəbəhazırlıq qrupundan avtomatik olaraq I sinfə keçirilib.
Xatırladaq ki, birinci sinfə qeydiyyat zamanı uşaqların şəxsiyyət vəsiqəsinin olması mütləqdir.
Həmçinin bu gün saat 11:00-dan etibarən dövlət ümumi təhsil müəssisələrinin tədris digər dillərdə aparılan birinci siniflərinə qəbulla bağlı məktəbəhazırlıq qruplarına cəlb olunmuş və olunmamış uşaqların həmin dil üzrə şifahi nitq bacarıqlarının yoxlanılması məqsədilə təşkil olunan müsahibəyə yazılmaq üçün qeydiyyat aktivləşəcək.

Today marks the start of student admissions to the first grades of general education institutions for the 2026–2027 academic year.
Medainews.az reports that the admission process will be conducted through the portal www.mektebeqebul.edu.az. The electronic admission of children to the first grade covers all general education institutions in the country's cities and districts.
It should be noted that this year, nearly 81 thousand children in the Azerbaijani section have been automatically promoted from preschool preparation groups to the first grade.
Recall that having a child’s identity card is mandatory during registration for the first grade.
Also, starting today at 11:00, registration will be activated for the interview organized to check the oral speech skills in the relevant language of children who have been involved or not involved in preschool preparation groups, regarding admission to the first grades conducted in other languages of state general education institutions. other languages .