İclasda ayaqqabısını bəyənməyib bunları hədiyyə etdi,
ABŞ Dövlət katibi Marko Rubionun geyindiyi böyük ölçülü ayaqqabılar sosial şəbəkələrdə marağa səbəb olub.
Medianews.az Qafqazinfo-ya istinadən xəbər verir ki, görüntüləri yayılmış parlaq dəri ayaqqabıları ona ABŞ Prezidenti Donald Trampın hədiyyə etdiyi bildirilir.
İddia olunur ki, Tramp Oval Ofisdə keçirilən görüşlərdən birini yarımçıq dayandıraraq yaxın ətrafının geyindiyi ayaqqabılara irad bildirib. Daha sonra ABŞ lideri vitse-prezident Ceyms Devid Vens və Dövlət katibi Marko Rubionun ölçülərini dəqiqləşdirib. Dövlət başçısının vədini tutduğu və yaxın ətrafına “Florsheim” brendindən 145 dollarlıq (256,50 AZN) ayaqqabılar hədiyyə etdiyi deyilir.
“Kişinin ayaqqabı ölçüsü onun haqqında çox şey deyir”, - Tramp söhbət zamanı bildirib.
Məlumata görə, Trampın ayaqqabı hədiyyə etdiyi şəxslər arasında müdafiə naziri Pit Heqset, ticarət naziri Hovard Lutnik, kommunikasiyalar üzrə direktor Stiven Çenq, nəqliyyat naziri Şon Dafi, Cənubi Karolina ştatından olan senator Lindsi Qrem, jurnalist Taker Karlson və “Fox News”un aparıcısı Şon Henniti də olub.

Большие размеры обуви, в которых ходит государственный секретарь США Марко Рубио, вызвали интерес в социальных сетях.
Medianews.az со ссылкой на Qafqazinfo сообщает, что яркие кожаные туфли, изображения которых были распространены, якобы подарил ему президент США Дональд Трамп.
Утверждается, что Трамп прервал одну из встреч в Овальном кабинете, сделанных впечатлениями от обуви своего ближайшего окружения. Затем лидер США уточнил размеры обуви вице-президента Джеймса Дэвида Вэнса и госсекретаря Марко Рубио. Говорят, что глава государства выполнил свое обещание и подарил своему близкому окружению туфли бренда «Florsheim» стоимостью 145 долларов (256,50 AZN).
«Размер обуви мужчины много говорит о нем», — сказал Трамп во время разговора.
По информации, среди лиц, которым Трамп подарил обувь, были министр обороны Пит Хагсет, министр торговли Говард Лутник, директор по коммуникациям Стивен Чен, министр транспорта Шон Дафи, сенатор от штата Южная Каролина Линдси Грэм, журналист Такер Карлсон и ведущий «Fox News» Шон Хеннети.