İclasda ayaqqabısını bəyənməyib bunları hədiyyə etdi,
ABŞ Dövlət katibi Marko Rubionun geyindiyi böyük ölçülü ayaqqabılar sosial şəbəkələrdə marağa səbəb olub.
Medianews.az Qafqazinfo-ya istinadən xəbər verir ki, görüntüləri yayılmış parlaq dəri ayaqqabıları ona ABŞ Prezidenti Donald Trampın hədiyyə etdiyi bildirilir.
İddia olunur ki, Tramp Oval Ofisdə keçirilən görüşlərdən birini yarımçıq dayandıraraq yaxın ətrafının geyindiyi ayaqqabılara irad bildirib. Daha sonra ABŞ lideri vitse-prezident Ceyms Devid Vens və Dövlət katibi Marko Rubionun ölçülərini dəqiqləşdirib. Dövlət başçısının vədini tutduğu və yaxın ətrafına “Florsheim” brendindən 145 dollarlıq (256,50 AZN) ayaqqabılar hədiyyə etdiyi deyilir.
“Kişinin ayaqqabı ölçüsü onun haqqında çox şey deyir”, - Tramp söhbət zamanı bildirib.
Məlumata görə, Trampın ayaqqabı hədiyyə etdiyi şəxslər arasında müdafiə naziri Pit Heqset, ticarət naziri Hovard Lutnik, kommunikasiyalar üzrə direktor Stiven Çenq, nəqliyyat naziri Şon Dafi, Cənubi Karolina ştatından olan senator Lindsi Qrem, jurnalist Taker Karlson və “Fox News”un aparıcısı Şon Henniti də olub.

At the meeting, he didn't like the shoes and gave these as gifts,
The large shoes worn by US Secretary of State Marco Rubio have attracted interest on social networks.
According to Medianews.az citing Qafqazinfo, the bright leather shoes shown in the footage are said to have been gifted to him by US President Donald Trump.
It is claimed that Trump interrupted one of the meetings held in the Oval Office halfway through to criticize the shoes worn by his close associates. Afterwards, the US leader confirmed the sizes of Vice President James David Pence and Secretary of State Marco Rubio. It is said that the head of state kept his promise and gifted the close circle "Florsheim" brand shoes costing 145 dollars (256.50 AZN).
"A man's shoe size says a lot about him," Trump said during the conversation.
According to the information, among those who received shoes as gifts from Trump were Defense Secretary Pete Hegseth, Commerce Secretary Howard Lutnick, Communications Director Steven Cheng, Transportation Secretary Sean Duffy, Senator Lindsey Graham from South Carolina, journalist Tucker Carlson, and Fox News host Sean Hannity.