İcra Hakimiyyətində kütləvi ixtisar -
Medianews.az Oxu.Az-a istinadən xəbər verir ki, icra hakimiyyətində aparılan struktur dəyişikliyi ilə əlaqədar həmin şəxslərin dövlət qulluğuna xitam verilib. Bu barədə icra başçısı Rövşən Bağırov əmr imzalayıb.
Əmrə əsasən, icra hakimiyyətinin aşağıda adları çəkilən əməkdaşları vəzifələrini itiriblər:
1. İntiqam Əhmadov - Ağsu RİH başçısının Ərəbuşağı kənd inzibati ərazi dairəsi üzrə nümayəndəliyinin baş məsləhətçi - baş mühasibi
2. Əhməd Hüseynov - Ağsu RİH başçısının Kalva kənd inzibati ərazi üzrə nümayəndəliyinin baş məsləhətçi - baş mühasibi
3. Elxan Quliyev - Ağsu RİH başçısının Gəgəli kənd inzibati ərazi dairəsi üzrə nümayəndəliyinin baş məsləhətçi - baş mühasibi
4. Yusif Xalıqov - Ağsu RİH başçısının Bozavand kənd inzibati ərazi da üzrə nümayəndəliyinin baş məsləhətçi - baş mühasibi.
5. Sail Baloğlanov - Ağsu RİH başçısının Kəndoba kənd inzibati ərazi dairəsi üzrə nümayəndəliyinin baş məsləhətçi - baş mühasibi
6. Elmir Məmmədov - Ağsu RİH başçısının Ərəbsarvan kənd inzibati ərazi dairəsi üzrə nümayəndəliyinin baş məsləhətçi - baş mühasibi
7. Elşən Məhərrəmov - Ağsu RİH başçısının Ləngəbiz kənd inzibati ərazi dairəsi üzrə nümayəndəliyinin baş məsləhətçi - baş mühasibi.
8. Elnur Səlimov - Ağsu RİH başçısının Çiyni kənd inzibati ərazi dairəsi üzrə nümayəndəliyinin baş məsləhətçi - baş mühasibi
9. Cahangir Babaxanov - Ağsu RİH başçısının Rəhimli kənd inzibati ərazi dairəsi üzrə nümayəndəsinin müavini
10. Teymur Əliyev - Ağsu RİH başçısının Ərəbmehdibəy kənd inzibati ərazi dairəsi üzrə nümayəndəliyinin baş məsləhətçi - baş mühasibi;
11. Fuad Kərimli - Ağsu RİH başçısının Padar kənd inzibati ərazi dairəsi üzrə nümayəndəliyinin baş məsləhətçi - baş mühasibi
12. Taryel Qasımov - Ağsu RİH başçısının Bico kənd inzibati ərazi dairəsi üzrə nümayəndəliyinin baş məsləhətçi - baş mühasibi
13. Rəvan Ziyazadə - Ağsu RİH başçısının Muradlı kənd inzibati ərazi dairəsi üzrə nümayəndəliyinin baş məsləhətçi - baş mühasibi
14. Fəxrəddin Rüstəmov - Ağsu RİH başçısının Xanbulaq kənd inzibati ərazi dairəsi üzrə nümayəndəliyinin baş məsləhətçi - baş mühasibi

Mass layoffs in the Executive Power -
Medianews.az Reports, citing Oxu.Az, that due to structural changes carried out in the executive power, the employment of these individuals in the civil service has been terminated. The executive head Rovshan Baghirov signed an order regarding this.
According to the order, the employees listed below of the executive power have lost their positions:
1. Intiqam Ahmadov - Chief advisor - chief accountant of the Agsu District Executive Head's representation for the Arabusha village administrative area
2. Ahmad Huseynov - Chief advisor - chief accountant of the Agsu District Executive Head's representation for the Kalva village administrative area
3. Elkhan Guliyev - Chief advisor - chief accountant of the Agsu District Executive Head's representation for the Gagali village administrative area
4. Yusif Khaligov - Chief advisor - chief accountant of the Agsu District Executive Head's representation for the Bozavand village administrative area.
5. Sail Baloghlanov - Chief advisor - chief accountant of the Agsu District Executive Head's representation for the Kendoba village administrative area
6. Elmir Mammadov - Chief advisor - chief accountant of the Agsu District Executive Head's representation for the Arabsarvan village administrative area
7. Elshan Meharramov - Chief advisor - chief accountant of the Agsu District Executive Head's representation for the Lengebiz village administrative area.
8. Elnur Salimov - Chief advisor - chief accountant of the Agsu District Executive Head's representation for the Chiyini village administrative area
9. Jahangir Babakhanov - Deputy representative of the Agsu District Executive Head for the Rahimli village administrative area
10. Teymur Aliyev - Chief advisor - chief accountant of the Agsu District Executive Head's representation for the Arabmehdibey village administrative area;
11. Fuad Karimli - Chief advisor - chief accountant of the Agsu District Executive Head's representation for the Padar village administrative area
12. Tarryel Gasimov - Chief advisor - chief accountant of the Agsu District Executive Head's representation for the Bico village administrative area
13. Ravan Ziyazade - Chief advisor - chief accountant of the Agsu District Executive Head's representation for the Muradli village administrative area
14. Fakhraddin Rustamov - Chief advisor - chief accountant of the Agsu District Executive Head's representation for the Khanbulag village administrative area
According to the information, the aforementioned individuals were relieved from their positions and were not provided with other employment.