Klassik toy yox, at üstündə nikah -
İstanbulun Esenyurt rayonunda maraqlı və fərqli nikah mərasimi keçirilib. Behçet Demir və Dilara Eren cütlüyü nikahlarını at belində kəsdirərək diqqət çəkib.
Medianews.az-ın məlumata görə, cütlük bir müddət əvvəl bələdiyyəyə məxsus atçılıq mərkəzində tanış olub.
Evlilik qərarından sonra onlar klassik toy mərasimi əvəzinə ortaq maraqlarını əks etdirən fərqli bir nikah keçirməyə qərar veriblər. Gəlinlik və bəy kostyumunda atlara minən cütlük mərasim iştirakçılarının marağına səbəb olub.
Bəy Behçet Demir bildirib ki, nikah şahidi kimi atın seçilməsi də planlaşdırılıb, lakin bu təklif qəbul edilməyib. “At üstündə evlənmək mənim üçün vacib idi. Həyat yoldaşım da yaxşı at sürür və bu ideyanı dəstəklədi. Şahidi də at etmək istədik, amma buna icazə verilmədi”, – deyə o qeyd edib.
Gəlin Dilara Eren isə bu məkanın onlar üçün xüsusi anlam daşıdığını vurğulayıb: “Biz məhz burada tanış olmuşuq. Ona görə də nikahın da burada keçirilməsini istədik”.

В районе Эсенюрт Стамбула прошла интересная и необычная церемония бракосочетания. Пара Беихет Демир и Дилара Эрен привлекла внимание, зарегистрировав свой брак верхом на лошади.
По информации Medianews.az, пара некоторое время назад познакомилась в конном центре, принадлежащем муниципалитету.
После решения вступить в брак они решили провести не классическую свадебную церемонию, а необычное бракосочетание, отражающее их общие интересы. Пара в свадебном платье и костюме жениха, верхом на лошадях, вызвала интерес у участников церемонии.
Жених Беихет Демир сообщил, что выбор лошади в качестве свидетеля также был запланирован, но это предложение не было принято. «Для меня было важно жениться верхом на лошади. Моя супруга тоже хорошо ездит верхом и поддержала эту идею. Мы хотели, чтобы свидетель тоже был лошадью, но нам не разрешили», — отметил он.
Невеста Дилара Эрен подчеркнула, что это место имеет для них особое значение: «Именно здесь мы познакомились. Поэтому мы и хотели провести бракосочетание именно здесь».