Klassik toy yox, at üstündə nikah -
İstanbulun Esenyurt rayonunda maraqlı və fərqli nikah mərasimi keçirilib. Behçet Demir və Dilara Eren cütlüyü nikahlarını at belində kəsdirərək diqqət çəkib.
Medianews.az-ın məlumata görə, cütlük bir müddət əvvəl bələdiyyəyə məxsus atçılıq mərkəzində tanış olub.
Evlilik qərarından sonra onlar klassik toy mərasimi əvəzinə ortaq maraqlarını əks etdirən fərqli bir nikah keçirməyə qərar veriblər. Gəlinlik və bəy kostyumunda atlara minən cütlük mərasim iştirakçılarının marağına səbəb olub.
Bəy Behçet Demir bildirib ki, nikah şahidi kimi atın seçilməsi də planlaşdırılıb, lakin bu təklif qəbul edilməyib. “At üstündə evlənmək mənim üçün vacib idi. Həyat yoldaşım da yaxşı at sürür və bu ideyanı dəstəklədi. Şahidi də at etmək istədik, amma buna icazə verilmədi”, – deyə o qeyd edib.
Gəlin Dilara Eren isə bu məkanın onlar üçün xüsusi anlam daşıdığını vurğulayıb: “Biz məhz burada tanış olmuşuq. Ona görə də nikahın da burada keçirilməsini istədik”.

Not a classic wedding, but a marriage on horseback -
An interesting and different wedding ceremony was held in the Esenyurt district of Istanbul. The couple Behçet Demir and Dilara Eren attracted attention by holding their wedding ceremony on horseback.
According to information from Medianews.az, the couple met some time ago at a municipality-owned equestrian center.
After deciding to marry, they chose to hold a different wedding ceremony that reflected their shared interests instead of a classic wedding ceremony. The couple, riding horses dressed in a wedding dress and groom's suit, attracted the interest of the ceremony participants.
The groom, Behçet Demir, stated that choosing a horse as the witness was also planned, but this proposal was not accepted. "Getting married on horseback was important to me. My spouse is also a good rider and supported this idea. We wanted to make the witness a horse, but it was not allowed," he noted.
The bride, Dilara Eren, emphasized that this place has a special meaning for them: "We met exactly here. That’s why we wanted the wedding to be held here as well."