Klopp bu kluba heyran qalıb:
"Liverpul"un sabiq baş məşqçisi, "Red Bull"un futbol fəaliyyətləri şöbəsinin rəhbəri Yurgen Klopp maraqlı açıqlama verib.
Publika.az xəbər verir ki, o, Çempionlar Liqasının sürpriz komandalarından biri olan "Bodo-Qlimt barədə danışıb. Almaniyalı mütəxəssis hətta komandanı çalışdıran həmkarı Kyeyil Knutsenə heyranlığını ifadə edib:
"Kyetil Knutsen və onun inanılmaz komandası var. Etdikləri şey həqiqətən möhtəşəmdir. Üstəlik, bunları mövsümlərarası fasilə dövründə. ediblər. Norveçdə mövsüm nə vaxt bitib? Noyabrın sonu. İndi isə demək olar ki, mart ayıdır. Yəni nə qədər müddətdir ki, rəqabətli futbol oynamırlar. İnanılmazdır, fantastikdir.
Bir dəfə Knutsenlə əlaqə saxlamağa çalışdım, amma təbii ki, oyun hazırlığının tam mərkəzində idi və vaxtı yox idi. Ona görə onunla görüşə bilmədim. Həqiqətən ağlasığmaz bir iş bacarırlar. Daha çox şey öyrənmək istəyirəm, çünki tam olaraq nə etdiklərini anlamıram. Çox maraqlıdır.
Oynadıqları futbolu başa düşürəm, onsuz da çox yaxşı futbol oynayırlar. Amma bütün layihə özlüyündə inanılmaz dərəcədə maraqlıdır. Belə şeylərin baş verməsi həqiqətən çox gözəldir".
Qeyd edək ki, "Bodo-Qlimt" Çempionlar Liqasından qış fasiləsindən sonra liqa mərhələsində "Mançester Siti"ni (3:1) və "Atletiko Madrid"i (2:1), pley-offda "İnter"i (3:1) məğlub olub. Milan klubu ilə cavab görüşü isə bu gün saat 00:00-da keçiriləcək.

Клопп восхищен этим клубом:
Бывший главный тренер «Ливерпуля», руководитель футбольного подразделения «Red Bull» Юрген Клопп дал интересное заявление.
Как сообщает Publika.az, он рассказал о «Бодо-Глимт», одной из сенсационных команд Лиги чемпионов. Немецкий специалист даже выразил восхищение своим коллегой Кьетилом Кнутсеном, тренирующим эту команду:
«У Кьетила Кнутсена действительно невероятная команда. То, что они делают, просто великолепно. Причём они сделали это в межсезонье. Когда в Норвегии заканчивается сезон? В конце ноября. А сейчас, практически, март. То есть, уже длительное время они не играли в соревновательный футбол. Это невероятно, фантастично.
Однажды я пытался связаться с Кнутсеном, но, конечно, он был в самом разгаре подготовки к матчам и у него не было времени. Поэтому я не смог с ним встретиться. Они действительно делают нечто невероятное. Я хочу узнать больше, потому что до конца не понимаю, что именно они делают. Очень интересно.
Я понимаю их стиль игры, они и так играют очень хороший футбол. Но вся их проектная идея невероятно интересна сама по себе. Очень здорово, что такие вещи происходят».
Отметим, что «Бодо-Глимт» после зимнего перерыва в Лиге чемпионов на групповом этапе выиграл у «Манчестер Сити» (3:1) и «Атлетико Мадрид» (2:1), а в плей-офф победил «Интер» (3:1). Ответный матч с миланским клубом пройдёт сегодня в 00:00.