Klopp bu kluba heyran qalıb:
"Liverpul"un sabiq baş məşqçisi, "Red Bull"un futbol fəaliyyətləri şöbəsinin rəhbəri Yurgen Klopp maraqlı açıqlama verib.
Publika.az xəbər verir ki, o, Çempionlar Liqasının sürpriz komandalarından biri olan "Bodo-Qlimt barədə danışıb. Almaniyalı mütəxəssis hətta komandanı çalışdıran həmkarı Kyeyil Knutsenə heyranlığını ifadə edib:
"Kyetil Knutsen və onun inanılmaz komandası var. Etdikləri şey həqiqətən möhtəşəmdir. Üstəlik, bunları mövsümlərarası fasilə dövründə. ediblər. Norveçdə mövsüm nə vaxt bitib? Noyabrın sonu. İndi isə demək olar ki, mart ayıdır. Yəni nə qədər müddətdir ki, rəqabətli futbol oynamırlar. İnanılmazdır, fantastikdir.
Bir dəfə Knutsenlə əlaqə saxlamağa çalışdım, amma təbii ki, oyun hazırlığının tam mərkəzində idi və vaxtı yox idi. Ona görə onunla görüşə bilmədim. Həqiqətən ağlasığmaz bir iş bacarırlar. Daha çox şey öyrənmək istəyirəm, çünki tam olaraq nə etdiklərini anlamıram. Çox maraqlıdır.
Oynadıqları futbolu başa düşürəm, onsuz da çox yaxşı futbol oynayırlar. Amma bütün layihə özlüyündə inanılmaz dərəcədə maraqlıdır. Belə şeylərin baş verməsi həqiqətən çox gözəldir".
Qeyd edək ki, "Bodo-Qlimt" Çempionlar Liqasından qış fasiləsindən sonra liqa mərhələsində "Mançester Siti"ni (3:1) və "Atletiko Madrid"i (2:1), pley-offda "İnter"i (3:1) məğlub olub. Milan klubu ilə cavab görüşü isə bu gün saat 00:00-da keçiriləcək.

Klopp is amazed by this club:
Publika.az reports that he spoke about "Bodo-Glimt," one of the surprise teams of the Champions League. The German expert even expressed his admiration for his colleague Ketil Knutsen, who coaches the team:
"Ketil Knutsen and his incredible team exist. What they have done is truly magnificent. Moreover, they did this during the off-season period. When does the season end in Norway? At the end of November. And now it is almost March. So, it’s been quite a while since they played competitive football. It’s incredible, fantastic.
Once I tried to contact Knutsen, but naturally, he was right in the middle of preparation for the games and had no time. That’s why I couldn’t meet with him. They are really capable of an unbelievable job. I want to learn more because I don’t fully understand what exactly they’ve done. Very interesting.
I understand the football they play, they already play very good football. But the whole project itself is incredibly interesting. It is truly very nice to see such things happen."
It should be noted that after the winter break, "Bodo-Glimt" defeated "Manchester City" (3:1) and "Atletico Madrid" (2:1) in the league phase of the Champions League, and "Inter" (3:1) in the playoffs. The return match with the Milan club will be held today at 00:00.