Lənkəranın bəzi ərazilərində
Martın 6-da 10:00-dan 13:00-dək Lənkəran ərazisində Heydər Əliyev prospekti, Paşa Təhməzov, Anar Mahmudov, Bala Məmməd, Məhəməd Əmin Rəsulzadə, Şirəli Axundov, Sahil küçələrində elektrik enerjisinin verilişində məhdudiyyət yaranacaq.
Bildirilib ki, buna səbəb Lənkəran Elektrik Şəbəkəsinin (EŞ) ərazisində 110/35/10 kV-luq "Lənkəran-2" yarımstansiyasından qidalanan 10 kV-luq 6 saylı hava xəttində təmir və xətt boyunca ağac budanması işlərinin həyata keçirilməsidir.
Qeyd olunub ki, təmir və ağac budanması işləri başa çatdıqdan sonra həmin ərazilər daha keyfiyyətli elektrik enerjisi ilə təmin olunacaq.

In some areas of Lankaran
On March 6th from 10:00 to 13:00, there will be restrictions on the supply of electricity in the Lankaran area on Heydar Aliyev Avenue, Pasha Tahmazov, Anar Mahmudov, Bala Mammad, Mahammad Amin Rasulzade, Shirali Akhundov, and Sahil streets.
Medianews.az reports that Azerishiq JSC has released information about this.
It was stated that the reason is repair and tree trimming work along the 10 kV No. 6 overhead line fed from the 110/35/10 kV "Lankaran-2" substation within the Lankaran Electric Network (EN) area.
It was noted that after the completion of the repair and tree trimming works, these areas will be supplied with higher quality electricity.