Maduronu “oğurladığına” görə Trampdan polisə şikayət etdi -
Özbəkistanın paytaxtı Daşkənd şəhərinin sakini polisə zəng vuraraq Venesuela Prezidenti Nikolas Maduronu “oğurladığına” görə ABŞ lideri Donald Trampdan şikayət edib.
“Qafqazinfo” xəbər verir ki, zəngin səs yazısı sosial şəbəkələrin Özbəkistan seqmentində yayılıb və böyük maraq doğurub.
Adı açıqlanmayan şəxsin zəngi xüsusi xidmət orqanlarına bilərəkdən edilən yalan çağırış kimi qiymətləndirilib. Bundan əlavə, o, yoxlama üçün polis şöbəsinə getmək barədə Daxili İşlər Şöbəsi əməkdaşlarının qanuni tələblərinə məhəl qoymayıb.
Məhkəmə iclasında kişi günahını etiraf edib və əməli törədərkən sərxoş olduğunu bildirib. Buna görə də, hüquq-mühafizə orqanlarına hansı məzmunla müraciət etdiyini xatırlamadığını deyib.

A resident of Tashkent, the capital of Uzbekistan, called the police to complain to US leader Donald Trump for "kidnapping" Venezuelan President Nicolas Maduro.
"Qafqazinfo" reports that the audio recording of the call has spread on the Uzbek segment of social networks and aroused great interest.
The call of the unnamed person was classified as a deliberately false call to special services. Moreover, he ignored the lawful demands of the Internal Affairs Department employees to go to the police department for inspection.
At the court hearing, the man admitted his guilt and stated that he was drunk when committing the act. Therefore, he said he did not remember the content of his appeal to the law enforcement agencies.