Maduronu “oğurladığına” görə Trampdan polisə şikayət etdi -
Özbəkistanın paytaxtı Daşkənd şəhərinin sakini polisə zəng vuraraq Venesuela Prezidenti Nikolas Maduronu “oğurladığına” görə ABŞ lideri Donald Trampdan şikayət edib.
“Qafqazinfo” xəbər verir ki, zəngin səs yazısı sosial şəbəkələrin Özbəkistan seqmentində yayılıb və böyük maraq doğurub.
Adı açıqlanmayan şəxsin zəngi xüsusi xidmət orqanlarına bilərəkdən edilən yalan çağırış kimi qiymətləndirilib. Bundan əlavə, o, yoxlama üçün polis şöbəsinə getmək barədə Daxili İşlər Şöbəsi əməkdaşlarının qanuni tələblərinə məhəl qoymayıb.
Məhkəmə iclasında kişi günahını etiraf edib və əməli törədərkən sərxoş olduğunu bildirib. Buna görə də, hüquq-mühafizə orqanlarına hansı məzmunla müraciət etdiyini xatırlamadığını deyib.

Житель столицы Узбекистана Ташкента позвонил в полицию и пожаловался лидеру США Дональду Трампу на президента Венесуэлы Николаса Мадуро за «похищение».
Как сообщает «Qafqazinfo», запись звонка распространилась в узбекском сегменте социальных сетей и вызвала большой интерес.
Звонок неустановленного лица был квалифицирован специальными службами как заведомо ложный вызов. Кроме того, он проигнорировал законные требования сотрудников Отдела внутренних дел явиться в отделение полиции для проверки.
На судебном заседании мужчина признал свою вину и заявил, что был пьян во время совершения правонарушения. Поэтому он не помнил, с каким содержанием обращался в правоохранительные органы.