Prokurorluq və Qida Təhlükəsizliyi Agentliyi
Baş Prokurorluğun Mətbuat xidmətinə daxil olmuş sorğuya cavab olaraq bildirilir ki, aprelin 7-də Şirvan şəhərində fəaliyyət göstərən iaşə obyektlərindən birində qəbul etdikləri qidadan 6 nəfərin zəhərlənməsi faktı ilə bağlı şəhər prokurorluğunda araşdırma aparılır.
Medianews.az xəbər verir ki, zəhərlənmənin səbəbinin müəyyənləşdirilməsi məqsədilə prokurorluq əməkdaşları tərəfindən Azərbaycan Respublikasının Qida Təhlükəsizliyi Agentliyi əməkdaşlarının iştirakı ilə iaşə obyektindəki qidalardan nümunələr götürülərək müvafiq ekspertizalar təyin edilib və digər zəruri prosessual hərəkətlər icra olunub.

Prosecutor's Office and Food Safety Agency
In response to the inquiry received by the Press Service of the General Prosecutor's Office, it is reported that an investigation is underway at the city prosecutor's office regarding the poisoning of 6 people from food consumed at one of the catering establishments operating in the city of Shirvan on April 7.
Medianews.az reports that in order to determine the cause of the poisoning, samples of food from the catering establishment were taken by prosecutors with the participation of employees of the Food Safety Agency of the Republic of Azerbaijan, appropriate expert examinations were assigned, and other necessary procedural actions were carried out.