Prokurorluq və Qida Təhlükəsizliyi Agentliyi
Baş Prokurorluğun Mətbuat xidmətinə daxil olmuş sorğuya cavab olaraq bildirilir ki, aprelin 7-də Şirvan şəhərində fəaliyyət göstərən iaşə obyektlərindən birində qəbul etdikləri qidadan 6 nəfərin zəhərlənməsi faktı ilə bağlı şəhər prokurorluğunda araşdırma aparılır.
Medianews.az xəbər verir ki, zəhərlənmənin səbəbinin müəyyənləşdirilməsi məqsədilə prokurorluq əməkdaşları tərəfindən Azərbaycan Respublikasının Qida Təhlükəsizliyi Agentliyi əməkdaşlarının iştirakı ilə iaşə obyektindəki qidalardan nümunələr götürülərək müvafiq ekspertizalar təyin edilib və digər zəruri prosessual hərəkətlər icra olunub.

Прокуратура и Агентство по безопасности пищевых продуктов
В ответ на запрос, поступивший в пресс-службу Главной прокуратуры, сообщается, что 7 апреля в одном из предприятий общепита города Ширван проводится расследование по факту отравления 6 человек пищей, принятой там.
Medianews.az сообщает, что с целью установления причины отравления сотрудниками прокуратуры при участии сотрудников Агентства продовольственной безопасности Азербайджанской Республики были взяты образцы пищевых продуктов в предприятии общепита, назначены соответствующие экспертизы и проведены другие необходимые процессуальные действия.