PSJ və "Bayern" ÇL-də
PSJ ilə “Bayern” arasında keçirilən Çempionlar Liqasının yarımfinal mərhələsinin ilk oyunu (5:4) turnir tarixində rekordlarla yadda qalıb.
Medianews.az xəbər verir ki, komandalar bu qarşılaşmada ümumilikdə 9 qol vuraraq yarımfinal mərhələsi üçün yeni məhsuldarlıq rekordu müəyyənləşdirib. Bu barədə UEFA məlumat yayıb.
Bu statistika yalnız Çempionlar Liqasının yeni formatlı dövrünə aiddir və 1955–1991-ci illərdə keçirilən Avropa Çempionlar Kuboku nəzərə alınmır. Əvvəlki rekord isə 1960-cı ildə “Ayntraxt”ın səfərdə “Reyncers”i 6:3 hesabı ilə məğlub etdiyi oyuna məxsus idi.
Bu qarşılaşmanın ilk hissəsi də tarixə düşüb. Belə ki, ilk 45 dəqiqədə 5 qol vurulub və bu, Çempionlar Liqasının yarımfinalları tarixində bir ilk olub. Fasiləyə komandalar PSJ-nin 3:2 hesablı üstünlüyü ilə yollanıb.

Первый матч полуфинала Лиги чемпионов между ПСЖ и «Баварией» (5:4) запомнился рекордами в истории турнира.
Medianews.az сообщает, что команды в этой встрече забили в общей сложности 9 голов, установив новый рекорд результативности для стадии полуфинала. Об этом сообщает УЕФА.
Эта статистика относится только к новой эпохе Лиги чемпионов в новом формате и не учитывает Кубок европейских чемпионов, проходивший в 1955–1991 годах. Предыдущий рекорд принадлежал матчу 1960 года, когда «Айнтрахт» выиграл на выезде у «Рейнджерс» со счётом 6:3.
Первый тайм этого матча также вошёл в историю. За первые 45 минут было забито 5 голов — это впервые в истории полуфиналов Лиги чемпионов. На перерыв команды ушли при преимуществе ПСЖ со счётом 3:2.