“Qalatasaray” Qabriel Saranı sata bilər:
Medianews.az xəbər verir ki, 26 yaşlı yarımmüdafiəçiyə İngiltərə Premyer Liqasının dörd klubundan ciddi maraq var.
“Mançester Yunayted” və “Tottenhem”, “Aston Villa” və “Nyukasl”ın futbolçunu yaxından izlədiyi bildirilir. Daha əvvəl “Lids Yunayted”lə də adı hallanan Sara yenidən Premyer Liqada çıxış etməyə isti baxır.
“Qalatasaray” oyunçu üçün 35–45 milyon avro aralığında transfer haqqı tələb edir. İngilis klublarının yaxın vaxtlarda İstanbul təmsilçisi ilə rəsmi təmas quracağı gözlənilir.
Qeyd edək ki, Qabriel Sara 2024-cü ildə “Norviç Siti”dən 18 milyon avroya “Qalatasaray”a transfer olunub. O, 2025/2026 mövsümündə bütün turnirlərdə 42 oyuna çıxaraq 6 qol və 5 məhsuldar ötürmə ilə yadda qalıb.//Teleqraf

Medianews.az, citing Calciomercato, reports that there is serious interest in the 26-year-old midfielder from four clubs in the English Premier League.
It is reported that Manchester United, Tottenham, Aston Villa, and Newcastle are closely monitoring the player. Previously linked with Leeds United as well, Sara is keen on playing again in the Premier League.
Galatasaray is demanding a transfer fee in the range of 35–45 million euros for the player. It is expected that the English clubs will officially contact the Istanbul-based club soon.
It should be noted that Gabriel Sara was transferred to Galatasaray from Norwich City in 2024 for 18 million euros. In the 2025/2026 season, he played 42 matches in all competitions, recording 6 goals and 5 assists. //Telegraph