Qubanın 4 kəndinin adı
Medianews.az xəbər verir ki, bu, Milli Məclisin Regional məsələlər komitəsinin bu gün keçirilən iclasında müzakirəyə çıxarılan “Quba rayonunun bəzi ərazi vahidlərinin adlarının dəyişdirilməsi haqqında” qanun layihəsində əksini tapıb.
Layihəyə əsasən, Vladimirovka kənd inzibati ərazi dairəsi tərkibindəki Vladimirovka kəndi Elbir kəndi adlandırılacaq və Vladimirovka kend inzibati ərazi dairəsi Elbir kənd inzibati ərazi dairəsi hesab ediləcək.
Alekseyevka kənd inzibati ərazi dairəsi tərkibindəki Alekseyevka kəndi Çinarlı kəndi, Timiryazev kəndi Bəhrəli kəndi adlandırılacaq və Alekseyevka kənd inzibati ərazi dairəsi Çinarlı kənd inzibati ərazi dairəsi hesab ediləcək.//Bakıvaxtı.az

Названия 4 деревень в районе Куба будут изменены.
Medianews.az сообщает, что это отражено в проекте закона «О переименовании некоторых административно-территориальных единиц района Куба», который был рассмотрен на сегодняшнем заседании Комитета по региональным вопросам Милли Меджлиса.
Согласно проекту, село Владимирка в составе Владимирского сельского административного округа будет переименовано в село Элбир, а Владимирский сельский административный округ будет считаться Эльбирским сельским административным округом.
Село Алексеевка в составе Алексеевского сельского административного округа будет называться село Чинарлы, село Тимирязев будет называться село Бахрели, а Алексеевский сельский административный округ будет считаться Чинарлинским сельским административным округом.//Bakıvaxtı.az