Qubanın 4 kəndinin adı
Medianews.az xəbər verir ki, bu, Milli Məclisin Regional məsələlər komitəsinin bu gün keçirilən iclasında müzakirəyə çıxarılan “Quba rayonunun bəzi ərazi vahidlərinin adlarının dəyişdirilməsi haqqında” qanun layihəsində əksini tapıb.
Layihəyə əsasən, Vladimirovka kənd inzibati ərazi dairəsi tərkibindəki Vladimirovka kəndi Elbir kəndi adlandırılacaq və Vladimirovka kend inzibati ərazi dairəsi Elbir kənd inzibati ərazi dairəsi hesab ediləcək.
Alekseyevka kənd inzibati ərazi dairəsi tərkibindəki Alekseyevka kəndi Çinarlı kəndi, Timiryazev kəndi Bəhrəli kəndi adlandırılacaq və Alekseyevka kənd inzibati ərazi dairəsi Çinarlı kənd inzibati ərazi dairəsi hesab ediləcək.//Bakıvaxtı.az

The names of 4 villages in the Quba district are being changed.
Medianews.az reports that this was reflected in the draft law "On changing the names of certain territorial units of the Quba district," discussed at today's meeting of the Regional Issues Committee of the Milli Majlis.
According to the draft, Vladimirovka village within the Vladimirovka administrative-territorial district will be renamed Elbir village, and the Vladimirovka village administrative-territorial district will be considered the Elbir village administrative-territorial district.
Alekseyevka village within the Alekseyevka administrative-territorial district will be renamed Chinarly village, Timiryazev village will be named Bahreli village, and the Alekseyevka village administrative-territorial district will be considered the Chinarly village administrative-territorial district.//Baki vaxti.az